Eco recykluj tour Thomasa Puskailera

Bartolomej Balogh, 13. marca 2019 8:27

Ďalší úspešný koncert Th. Puskailera v Kráľovskom Chlmci.

Kráľovský Chlmec 13. marca (SkolskyServis.sk) - Po prvom úspešnom koncerte Thomasa Puskailera o význame a ochrane vody, sme sa všetci tešili, o čom bude jeho druhý koncert pod názvom Eco recykluj tour. Spevák zavítal do našej ZŠ v Kráľovskom Chlmci 1. 3. 2019 spolu s kolegom Martinom Madejom.

Eco recykluj tour Thomasa Puskailera v Kráľovskom Chlmci Foto: Kristián Bók


Telocvičňa bola plná zvedavých detí z prvého aj druhého stupňa. V úvode Thomas porozprával o tom, čo si pre nás s Martinom prichystali. Boli to slávne hity známych spevákov, ktoré mali zmenený text. Dozvedeli sme sa v nich o recyklácii a upcyklácii odpadu a o jeho separovaní. Aj žiaci im pomáhali spievať, lebo text bol premietnutý na obrazovke.

Okrem piesní si speváci pripravili prezentácie, podľa ktorých sme sa dozvedeli mnoho zaujímavého na tieto témy. Dávali sme dobrý pozor, lebo z minulého koncertu sme vedeli, že budú aj rôzne súťaže a kvízy. A kto bol šikovný, dostal aj odmenu. Malé deti hrali puzzle o kompostovaní a recyklácii plastov, papiera a skla. Touto hrou boli nadšené. Dve staršie žiačky – E. Godzsáková a T. Pongová z 8. A – dostali za kvíz certifikát najlepšieho recyklátora. Počas koncertu sme videli aj videá, v ktorých známi herci a aj iné osobnosti rozprávali o tom, čo si oni myslia o recyklácii. Mnohí z nich porozprávali aj to, ako sa oni sami snažia správať ekologicky.

Prezentácia sa nám veľmi páčila, lebo sme sa dozvedeli mnoho nových skutočností. Pochopili sme, prečo je recyklácia potrebná a aké má dôsledky pre život na našej Zemi.

V závere každý mohol od spevákov dostať autogram a urobiť spoločnú fotku.

Ďakujeme pani učiteľke I. Slovinskej, ktorá koncert zabezpečila. Sme vďační aj obom spevákom, ktorí nám takto netradične priblížili veľmi zložitý problém našej zemegule.
Redaktor TASR Bartolomej Balogh, 9. A Foto: Kristián Bók

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR