Dňom bez tašiek sme pomáhali našej Zemi

Mgr. Radoslav Sunitra, 29. mája 2018 10:41

Žiaci sa v tento deň neučili, no strávili ho vonku na čerstvom vzduchu duchaplnou činnosťou.

Palín 29. mája (SkolskyServis.sk) - Žiaci, učitelia i ostatní zamestnanci Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne sa rozhodli pomôcť našej modrej planéte, a tak zorganizovali Deň bez tašiek. Žiaci sa v tento deň neučili, no strávili ho vonku na čerstvom vzduchu duchaplnou činnosťou.

Foto: Archív ZŠ s MŠ Palín
Cieľom tohto Dňa bez tašiek bolo skrášlenie areálu školy, ale i celej obce. Mladší žiaci sa vybrali do všetkých kútov Palína a vyzbierali odpadky. A veru mali čo robiť, pretože neporiadku bolo na chodníku i v priekopách neúrekom. Poniektorí z nich sa nestačili čudovať, akí môžu byť ľudia neporiadni. Starší žiaci vyčistili celý areál školy, vypleli bylinkový a okrasný záhon, poliali kríky i stromy a pustili sa do úpravy školského políčka, na ktoré vysiali jednotlivé druhy zeleniny – reďkovku, šalát, cibuľu, hrach, uhorky, tekvice, pažítku a iné.

Starší chlapci spolu so školníkmi a učiteľmi pripravovali vyvýšené záhony. Ich príprava zabrala najviac času, keďže bolo potrebné navoziť množstvo hliny, pripraviť drevenú konštrukciu i presklený kryt. Práca im však išla od ruky, pričom pri príprave týchto záhonov využili i kompost zo školského kompostoviska. Všetko sa to podarilo aj vďaka podpore dm drogerie markt, s.r.o., ktorá finančne podporila náš projekt „Pomáhame vyrásť“.

Po skončení práce boli všetci žiaci, ale i učitelia a zamestnanci školy radi, že mohli aj takýmto spôsobom pomôcť našej Zemi a urobiť niečo pre ňu.Mgr. Radoslav Sunitra, Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104

Téma TASR