Denis je našim princom

Evička Vojtková, 12. decembra 2012 13:25

Chodíme na literárnodramatický krúžok a láska tam stále narastá.

Chrenovec-Brusno 12. decembra (TASR) - Chodím na literárno-dramatický krúžok. Jedným z dôvodov, prečo som si ho vybrala, je Denis. Skúšame teraz hru o Snehulienke a hádajte, kto je princ?

Literárno-dramatický máme každý piatok. Začína vtedy, keď skončí škola a končíme buď o pol tretej, alebo o pol štvrtej. Chodíme tam samé baby, väčšinou z nášho ročníka, ale aj siedmačka a deviatačka. Máme tam aj chalanov, jeden je Denis, druhý je iný môj spolužiak a tretí je druhák. Učí nás to naša triedna pani učiteľka.

Ilustračné foto Foto: Daniel Veselský


Hra o Snehulienke sa mi veľmi páči. Vystupuje tu zrkadlo, macocha, Snehulienka, princ, vychovávateľ a sedem trpaslíkov. Ja som jeden z trpaslíkov. Denis je princ, podľa mňa sa mu tá úloha veľmi hodí. V tej hre sa ho aj dotknem! Keď nesú Snehulienku mŕtvu v rakve, tak na Denisa kričím „Gadžo“ a potknem sa o jeho nohu. Na tú časť sa vždy teším.

Okrem toho je super aj klaňanie na konci hry. Tam sa postavíme do radu. V strede je zrkadlo, na jednej strane od neho je macocha, na druhej Snehulienka. Vedľa Snehulienky stojí Denis a vedľa neho ja. Takže pri klaňaní sa držíme za ruky.

Teraz je baba, ktorá je Snehulienka, chorá, takže ju zastupujem. To znamená, že mám s Denisom väčšiu scénu a predstavte si, že ma tam aj chytí za ruku a dá mi pusu na líce. To je môj veľký zážitok a rozmýšľam nad tým, že sa oplatí byť herečka. Takýmto spôsobom sa dostanem ku každému, ku komu chcem.

Už sa teším na to, keď budeme vystupovať. Potom vám ukážem aj fotky.

Evička Vojtková, ZŠ Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno

Evička Vojtková (ZŠ Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno)

Volám sa Evička a mám 8 rokov. Rada plávam a chodím do plaveckého klubu v Handlovej. Chodím aj na preteky. Okrem toho mám rada zvieratká, najmä môjho kocúra Ondreja a labradora Olivera. Ešte rada lyžujem, bicyklujem a behám po vonku s kamoškami.

Téma TASR