Deň rodiny a školy – Gazdovský dvor na Pugačevke

Mgr. Monika Trembuľáková, Mgr. Andrea Polanská, 15. júna 2018 13:40

Rodiny a školu spájajú rôzne podujatia, ku ktorým už tradične u nás patrí Deň rodiny a školy.

Deň rodiny a školy – Gazdovský dvor na Pugačevke Foto: Archív ZŠ Pugačevova Humenné


Humenné 15. júna (SkolskyServis.sk) - Rok 2018 je Európskym rokom kultúrneho dedičstva a nesie sa v duchu hlavnej myšlienky "Naše dedičstvo: Kde sa minulosť stretáva s budúcnosťou". A aj preto sa prvú júnovú sobotu celý školský areál zmenil na gazdovský dvor. Výzdobou a pestrým kultúrnym programom sme sa vrátili k ľudovým hrám, piesňam a tancom. Následne sa rodičia spolu s deťmi zapájali do pripravených aktivít, ktorými si pripomenuli rôzne činnosti spojené so životom na našich dedinách v minulosti. V závere slnečného dopoludnia si svoje sily zmerali vo futbalovom zápase učitelia našej školy s rodičmi žiakov.

Vzácnym hosťom na tohtoročnom Dni rodiny a školy bola poslankyňa NR SR a primátorka mesta Humenné PhDr. Jana Vaľová. Žiaci ju privítali farebnou kyticou kvetov. Takéto veľké podujatie nie je možné realizovať bez finančnej podpory. Aj touto cestou chceme poďakovať vedeniu nášho mesta za finančný príspevok, ktorý sme použili na realizáciu tohto projektu. Poďakovanie patrí aj Občianskemu združeniu pri Základnej škole Pugačevova, ako aj rodičom, ktorí nás tiež podporili.

Veríme, že tento vydarený slnečný deň bude patriť k nezabudnuteľným zážitkom tohto školského roka.Text: Mgr. Monika Trembuľáková, Mgr. Andrea Polanská

Téma TASR