Deň otvorených dverí na Hradnej škole v Nových Zámkoch

Marta Bystrická, 15. marca 2017 11:41

Už tradične sme v sobotu 11. marca zorganizovali Deň otvorených dverí pre budúcich prvákov a ich rodičov.

Deň otvorených dverí na Hradnej škole v Nových Zámkoch Foto: Marta BystrickáNové Zámky 15. marca (SkolskyServis.sk) - Ešte skôr ako nadíde veľký deň zápisu mali rodičia príležitosť prezrieť si priestorové, materiálne vybavenie školy, oboznámiť sa s priebehom a organizáciou vyučovania, stretnúť sa a komunikovať s pedagógmi školy.

Na spoločné stretnutie sme sa dôkladne pripravili a okrem zábavy a hier sme sa zamerali hlavne na zisťovanie školskej zrelosti detí a ponúkali aktivity na rozvoj sluchového a zrakového vnímania, grafomotoriky a matematických predstáv. Naše špeciálne pedagogičky pripravili pre záujemcov orientačné testy školskej zrelosti. Ukázali sme rodičom námety a praktické cvičenia, pomocou ktorých môže dieťa hravým spôsobom rozvíjať svoje zručnosti. Deti sa mohli i zabaviť pri hrách ako lov rýb, veľké pexeso, živé obrázky či Xbox. Zahrali sa i na čarodejníkov a pod vedením pani učiteliek zrealizovali chemické pokusy.

Na návštevníkov čakalo i malé občerstvenie, ktoré prichystali naše p. kuchárky. Verím, že sme prežili príjemné spoločné dopoludnie, že sa všetkým naša škola páčila a s mnohými z nich sa stretneme na zápise 3.- 4. apríla.
Ďakujem všetkým kolegyniam a kolegom za inšpirácie pri príprave aktivít i voľný čas, ktorý venovali malým predškolákom.

Marta Bystrická

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac