Deň jazykov, alebo ako sme oslávili jazykovú mnohorakosť

Mgr. Jana Cori, 12. januára 2018 12:33

Každý jeden stánok predstavoval nejaký významný európsky jazyk.

Bratislava 12. januára (SkolskyServis.sk)- 26. septembra sme sa boli pozrieť my, sexta A, s pani učiteľkami Ťurekovou a Mančuškovou na kultúrne podujatie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. Už siedmy ročník tejto kultúrnej akcie sa odohrával v Starom meste na Hviezdoslavovom námestí. Cieľom tohto dňa bolo rozširovať jazykové vzdelávanie a osláviť jazykovú mnohorakosť.
Deň jazykov Foto: Mgr. Jana Cori

Na mieste sme strávili dve vyučovacie hodiny. Navzdory zamračenému počasiu sa na celom podujatí udržiavala veľmi priateľská nálada. Hneď nás upútali stánky, ktoré boli rozložené naprieč celým námestím. Každý jeden stánok predstavoval nejaký významný európsky jazyk. Z niektorých stánkoch sme mali možnosť dozvedieť sa niečo o kultúre a histórií daného jazyka, niektoré predávali knihy a učebnice a daktoré zase podávali informácie o možnostiach štúdia. V strede námestia, medzi stánkami, bolo pódium. Ako som sa dočítala, v ten deň tam mali byť rôzne dramatické a hudobné vystúpenia. My sme akurát vystihli vystúpenia nepočujúcich detí, ktoré tancovali aj spievali. Páčila sa mi hlavná idea, ktorú prezentovali organizátori - posunková reč je taktiež európsky jazyk, netreba na to zabúdať. Myslím si, že som nebola jediná, ktorá sa pri pódiu pozastavila.
Deň jazykov Foto: Mgr. Jana Cori

Takisto sa v kine Mladosť pri tejto príležitosti premietala séria krátkych vtipných filmov v pôvodnom znení.
Na záver obdržali naše učiteľky od usporiadateľov všakovaký materiál pre školy s motívom európskych jazykov. Nám, žiakom, bola po celý čas organizátormi doporučovaná návšteva Jazykovej kaviarne v KC Dunaj, ktorej koncept je podľa môjho názoru veľmi, ale veľmi zaujímavý. V najbližšom čase tam určite nakuknem.
Každopádne sme si to užili. Popri vyučovaní v škole to bolo určite príjemné ale aj poučné odreagovanie.

Deň jazykov Foto: Mgr. Jana Cori


Mgr. Jana Cori

Téma TASR