Deň hasičov

Gréta Pankuličová, 19. mája 2017 13:33

Existuje veľa nebezpečných povolaní a jedným z nich je aj povolanie hasičov.

Kráľovský Chlmec 19. mája (SkolskyServis.sk) - Existuje veľa nebezpečných povolaní a jedným z nich je aj povolanie hasičov. V mojich očiach sú hasiči veľkí hrdinovia, lebo obetujú svoj život za životy iných. Práve preto sa na ich počesť každý rok organizuje Deň hasičov.
Deň hasičov Foto: pani asistentka B. Pribéková

Tento rok sa to v našom meste, Kráľovskom Chlmci, stalo 11. 5. 2017 na Námestí Milénia. Veľmi sme sa potešili, keď nám pani učiteľka Bakurová oznámila, že sa ideme pozrieť na ich prezentáciu. Keď sme dorazili na námestie, zovšadiaľ sme počuli sirény. Všade parkovali hasičské autá a mohli sme si do nich aj sadnúť. Hasiči nám ochotne poukazovali, ako všetko funguje. Svoju zručnosť sme si mohli vyskúšať rôznymi hrami. Našou úlohou bolo zhodiť čo najviac bowlingových figúrok s vodou. Pre tých odvážnejších tu boli aj autá s vysokozdvižnými plošinami, ktoré si mohli vyskúšať. Samozrejme, mohli sme si obliecť aj hasičskú kombinézu a prilbu. Bolo to veľmi zaujímavé. Nakoniec sme mohli vidieť hasičov v akcii, pretože zapálili staré auto a pred nami ho uhasili. Ale to všetko prebehlo za prísnych bezpečnostných opatrení.

Akcia sa všetkým žiakom z mojej triedy páčila, lebo sme sa dozvedeli veľa nového o práci hasičov. A veru, je to krásne povolanie, lenže nesie so sebou veľa rizík a nebezpečenstva.

Deň hasičov Foto: pani asistentka B. Pribéková
Deň hasičov Foto: pani asistentka B. Pribéková

Deň hasičov Foto: pani asistentka B. Pribéková
Deň hasičov Foto: pani asistentka B. Pribéková
Text: Redaktor junior TASR Gréta Pankuličová, 5. A Foto: pani asistentka B. Pribéková

Gréta Pankuličová (Základná škola L.Kossutha Královský Chlmec)

Som žiačkou 5.A triedy. Záluby: krížovky,navrhovanie modnych šiat,opatrovanie zvierat. Keď vyrastiem chcela by som byť novinárkou, herečkou alebo modnou návrhárkou.

Téma TASR