Budúcnosť sveta (Úvaha)

Anna Komišáková, 11. decembra 2015 10:15

Keď budú ľudia plní lásky, tak nebude nenávisť a nebudú žiadne boje a ani vojny.

Foto: TASRHavaj 11. decembra (SkolskyServis.sk) - Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo bude v budúcnosti? Ja nad tým rozmýšľam celkom často.

Budúcnosť si tvoríme sami. Deň po dni, krok za krokom. Ja si myslím, že budúcnosť môže priniesť výhody, ale aj nevýhody. Výhodami myslím napríklad to, že ľudia budú mať viac vymožeností. Ako sú napríklad bezplatné hovory alebo rýchlejšia doprava. No podľa mňa nevýhody budú oveľa horšie a bude ich čoraz viac než výhod. Ak by vypukla tretia svetová vojna, tak by bolo oveľa viac mŕtvych ľudí a oveľa viac zničených majetkov a kultúrnych budov ako bolo v prvej alebo druhej svetovej vojne, pretože veda a vývoj všetkých vecí a zbraní sa posúvajú ďalej krok za krokom s budúcnosťou a časom. Môj názor je, keby ľudia v sebe nemali toľko nenávisti, tak by tie zbrane nemuseli používať, preto by budúcnosť prinášala iba kladné výsledky pre ľudstvo.

Na záver by som chcel odkázať ľudom do budúcnosti, aby medzi sebou šírili lásku. Láska, tá by mala udržať svet lepším. Keď budú ľudia plní lásky, tak nebude nenávisť a nebudú žiadne boje a ani vojny.

Dalibor Jambor, 9. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Anna Komišáková (ZŠ s MŠ Havaj 7)

Učiteľ biológie a chémie Výchovný poradca Koordinátor protidrogovej prevencie

Téma TASR