Bridžový klub je už aj na Tilgnerke

Spojená škola Tilgnerova Bratislava, 21. decembra 2017 12:29

V začiatočníckej kategórii zvíťazili naši žiaci Patrik Jonák a Adam Červenka.

Foto: Spojená škola Tilgnerova


Bratislava 21. decembra (SkolskyServis.sk) - Žiaci osemročného gymnázia na Tilgnerovej ulici v Bratislave sa 13. decembra žzúčtastnili bridžového turnaja na gymnáziu Angely Merici v Trnave.

O 7:30 sme sa stretli na hlavnej stanici v Bratislave a vybrali sme sa do Trnavy vlakom. Dorazili sme okolo 9:00 hodine. Prišli sme do školy, kde nás čakalo občerstvenie, usadili sme sa, pripravili sa karty a začalo sa hrať. Hralo sa na piatich stoloch, pričom na každom stole sa hrali tri hry. Potom sa hráči vystriedali. Pre tých, ktorí nepoznajú bridž, bridž je kartová hra, ktorá sa hrá vždy vo dvojiciach (2 vs 2), čiže vyhráva pár a nie jednotlivec. Konkurencia bola silná, hralo sa v kategórii začiatočníkov a pokročilých. Ale aj začiatočníci niekedy hrali s pokročilými. Hralo sa asi tri hodiny. Po skončení sme sa vybrali vlakom späť do Bratislavy. Prišli sme okolo 14:00 hodine a rozlúčili sme sa.

V začiatočníckej kategórii zvíťazili naši žiaci Patrik Jonák a Adam Červenka. A viete, že Patrik bol najmladším účastníkom turnaja? V kategórii pokročilých sa na druhom mieste umiestnila Emília Sýkorová.

Vladimír Martyščák, Adam Brežný, Prima, Spojená škola Tilgnerka, Bratislava

Téma TASR