Bláznivý deň crossmintonu vo Svite

Mgr. Vladimír Pjecha, 27. apríla 2018 14:01

Už piaty ročník juniorského crossmintonového turnaja sa konal na Spojenej škole vo Svite. Tento rok sa ho zúčastnilo 49 žiakov z 5 škôl a v šiestich kategóriách odohrali spolu cez 80 zápasov.

Kysak 27. apríla (SkolskyServis.sk) - Medzi najmladšími dievčatami bola najúspešnejšia Bianka Jančeková (SŠ Mierová Svit), ktorá vo finále porazila Dášu Ammerovú (SŠ D. Tatarku Poprad). V rovnakej vekovej kategórii chlapcov zvíťazil bronzový medailista z minuloročných Majstrovstiev sveta Branislav Bujňaček. Ten si vo finále poradil s klubovým spoluhráčom Viliamom Kopilcom 2:0 (obaja zo ZŠ Komenského Lipany).
V kategórii dievčat do 14 rokov sa zopakovalo minuloročné finále juniorských Majstrovstiev Slovenska. Tak ako aj vtedy, tak aj teraz zvíťazila Lesana Gajdošová nad spolužiačkou Katarínou Daduľákovou (obe zo ZŠ Kysak). Medzi staršími žiakmi jednoznačne dominoval Pavol Gajdoš a za ním na druhom mieste skončil Adam Oros (obaja zo ZŠ Kysak).

Medzi najstaršími dievčatami opäť vyhrala Andrea Hubová (Gymnázium Lipany), ktorá si vo finále poradila s Líviou Imrichovou (ZŠ Kysak) 2:0 na sety. Medzi začiatočníčkami sa predstavilo 7 dievčat a najviac sa darilo Lenke Mlynskej (SŠ Mierová Svit), tá porazila vo finále Petru Durbákovú zo ZŠ Kysak. Kompletné výsledky nájdete tu: https://www.crossminton.sk/blaznivy-den-crossmintonu-5-svit-vysledky/ .

Téma TASR