Motto Bambiriády 2013 bolo - Záleží nám na tom

PaedDr.Jaroslava Koníčková, 21. mája 2013 9:40

Bambiriáda má korene v Českej republike, uskutočňuje sa už 15. rok vo viac ako 20 mestách. Na Slovensku sa po prvýkrát konala v roku 2003 v Žiline a postupne sa rozšírila do viacerých miest.

Bambiriáda 2013 Foto: Jaroslava Koníčková
Liptovská osada 21. mája (SkolskyServis.sk) - V týždni od 13. do 19. mája na území Žilinského kraja prebieha jubilejný 10. ročník festivalu práce s deťmi a mládežou BAMBIRIÁDA 2013. Bambiriáda je určená pre všetky deti a mladých ľudí, ktorí si chcú niečo vyskúšať, niečo sa naučiť, niečo si zahrať a predovšetkým spoznať nových ľudí.
Bambiriáda 2013 Foto: TASR
Je to alternatíva pre všetkých tých, ktorí nechcú sedieť len pri televízii a počítači. Vyvrcholením je program cez víkend, na ktorom sa tanečne, hudobne, divadelne alebo inak predstavia deti a mladí zo záujmových krúžkov či rôznorodých organizácií. Neoddeliteľnú časť tvoria aj hry, súťaže, tvorivé dielne a iné aktivity pripravené pre deti detskými a mládežníckymi organizáciami, na ktorých môžu deti objaviť, čo ich baví. Počas celého týždňa sa môžu pozrieť zdarma filmy, navštíviť knižnice, múzeá, hrady, rôzne športové a tanečné kluby, môžu spoznať prácu vojakov, záchranárov, hasičov, zajazdiť si na koňoch či kolobežkách. Možností je naozaj veľa.
Bambiriáda 2013 Foto: Jaroslava Koníčková

Motto tohtoročnej Bambiriády „Záleží nám na tom“, nesie v sebe odkaz dobrovoľníkov svojmu okoliu, ale aj naznačuje myšlienku európskeho roka občanov 2013. Niektoré aktivity sú zamerané aj na túto myšlienku.
Bambiriáda 2013 bude prebiehať v Námestove, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Liptovskom Hrádku, Martine a Trstenej.

PaedDr. Jaroslava Koníčková

PaedDr.Jaroslava Koníčková (Základná škola s materskou školou Liptovská Osada)

Som učiteľka. Okrem učenia rada píšem, vymýšľam rôzne učebné pomôcky (návrhy vyučovacích hodín, pracovné listy, prezentácie) a spolu so žiakmi sa venujeme tvorbe kultúrnych programov, recitácii a pod. Viac na: www.slovenskyjazyk.com

Téma TASR