Ako sme robili kuchársku knihu

TASR, 30. novembra 2017 10:06

Foto: Silvia BodlákováBratislava 30. novembra (SkolskyServis.sk) - My trieda 4.B sme na hodine informatiky začali s tým, že nám pani učiteľka povedala, že si urobíme kuchársku knihu. Ako prvú domácu úlohu sme dostali napísať recept na polievku do zošita. Na ďalší týždeň si polievky pani učiteľka pozrela a všetky schválila. Potom sme ich prepisovali do Word, ale nie hocijako. Museli sme dodržťa pokyny a niektorí z nás museli svoje recepty poupravovať. Ako napríklad nepísali sme suroviny do stĺpca, ale do riadku... Napísali sme svoje recepty v textovom editore Word a hľadali písmená a čísla po klávesnici. Fúha! Napísať správne jednotky hmotnosti, medzery. Viete, že už nie je jednotka dkg ale dg? Moja mama to nevedela a tak sme všetko premieňali do gramov. A viete ako sa píšu správne stupne celzia? Už vieme správne napísať aj dlhé L.
Foto: Silvia Bodláková

Ďalšia domáca úloha bola recept na hlavné jedlo. Skoro všetci sa z domácej úlohy tešili. Doma sme teda urobili recept na hlavne jedlo. Opísali sme z kuchárskej knihy alebo mama či starká nadiktovala recept na papier. Keď sme ich doniesli do školy pani učiteľka nás za všetky pochválila.

Všetky sme spojili, dorobili obrázky, čísla strán... Vytlačili.

Našim cieľom bolo, aby sme tetám kuchárkam a ujovi šéfkuchárovi dali recepty, aby nám v jedálni viacej chutilo a aby sa zbytočne neodnášalo veľa jedla, ale hlavné bolo že pani kuchárky nebudú také smutné, že nám jedlo nechutí.

Jednoznačne vyhrala paradajková a šošovicová polievka. Tie máme v triede najradšej.

Foto: Silvia Bodláková


Text a foto: Jakub Urbaník zo 4.B

P. S.: Pani učiteľka do projektu zapojila aj 4.C a 4.A.Téma TASR