Aké očakávania majú súčasní tínedžeri?

Anna Komišáková, 18. septembra 2015 14:20

Na hodine informatiky sme komunikovali elektronickou poštou.

Ilustračné foto Foto: TASRHavaj 18. septembra (SkolskyServis.sk) -

Po skončení základnej školy by som chcela ísť do Stropkova na gymnázium a potom sa venovať prírodným vedám. Baví ma fyzika, matematika a informatika. Doma sa sama učím programovať. Tento posledný rok by som chcela, aby sa naša trieda ešte viac spojila ako jeden kolektív, aby sme sa zabavili. Tiež by som chcela, aby sme spoločne išli na chatu alebo na nejaký vydarený výlet. Vo voľnom čase doma rada čítam knihy, som na PC a rada varím (keď nemusím upratovať). Stále sa rada učím nové veci.
Kristína

Ja ešte zatiaľ neviem čím chcem byť, ale počas 9. ročníka sa musím dobre rozhodnúť, akú strednú školu si vyberiem. Vo voľnom čase športujem, lebo ma to baví.
Vlado

Ja by som sa chcel v budúcnosti stať podnikateľom v odbore bytový dizajn a futbalovým trénerom vo voľnom čase popri zamestnaní. Strednú školu by som si vybral takú, aby som v budúcnosti mohol podnikať v spomínanom odbore. Tiež rozmýšľam nad športovým gymnáziom v Prešove. Vo voľnom čase hrám futbal za TJ Družstevník Oľka spolu so svojimi spolužiakmi a kamarátmi. Od našej triedy deviatakov očakávam inteligentné správanie, aby sme išli na výlet aspoň na 3 dni, kde by sme aj spali.
Stano

Keby som sa mala teraz rozhodnúť, tak ako strednú školu by som zvolila Obchodnú akadémiu v Humennom a po skončení strednej školy by som chcela študovať na vysokej škole ekonomickej, pretože mňa manuálna práca nebaví. V budúcnosti, ak by sa mi podarilo v niečom podnikať, tak po skončení ekonomickej školy by som si vedela urobiť papiere a veci ohľadom ekonomiky sama. Voľný čas trávim najradšej s kamarátmi vonku, pretože sa vieme porozprávať a zabaviť. Jednoducho mám ich rada. Od 9. ročníka očakávam, že budeme rozumnejší a budú nás môcť učitelia zobrať na poriadny výlet aj s nocľahom.
Petronela

Ja naozaj neviem, čím chcem byť. Vo voľnom čase rád hrám futbal a ten by ma mohol v budúcnosti aj uživiť. Števo

Ja sa neviem rozhodnúť, na akú školu pôjdem. Rád hrám futbal. Od posledného ročníka na základnej školy očakávam zábavu v kolektíve.
Braňo

Neviem, čím by som sa chcela stať, ale viem asi na akú školu by som chcela isť. Prvá škola, ktorú som si vybrala je hotelová v Prešove. Najskôr som rozmýšľala nad konzervatóriom, odbor tanec. Myslím, že po skončení konzervatória by som nechcela byt učiteľkou, ale rada by som profesionálne tancovala v divadle. Vo voľnom čase rada tancujem, sledujem videa cez youtube, zapisujem si tanečné kroky. V triede sa cítim dobre a chcela by som so spolužiakmi tento rok toho ešte veľa zažiť.
Khonhorzul

Ja chcem isť do Spišskej Novej Vsi na drevarinu. Po skončení strednej školy pôjdem do práce, aby som získal prax. Od 9. triedy očakávam srandu a zábavu. Vo voľnom čase pomáham ocovi v stolárskej dielni a tiež rád hrám futbal.
Damián


9. roč., ZŠ s MŠ Havaj / skupina ruštinárov na hodine informatiky /

Anna Komišáková (ZŠ s MŠ Havaj 7)

Učiteľ biológie a chémie Výchovný poradca Koordinátor protidrogovej prevencie

Téma TASR