Aj hračka veľa napovie

PaedDr.Jaroslava Koníčková, 10. marca 2014 13:21

Popoludnie prežité s hračkami malo za cieľ u detí rozvíjať komunikačné zručnosti.

Liptovská Osada (SkolskyServis.sk) - V dnešnej dobe, keď väčšina detí presedí celé dni pri počítači, stretnutie s hračkami malo svoju špecifickú príchuť. Totiž, hračka o svojom majiteľovi veľa napovie. Dokáže odhaliť jeho vkus, záujmy a možno aj skryté túžby.

Foto: Jaroslava Koníčková7. marca 2014 sa so svojimi hračkami predviedli žiaci 2. oddelenia školského klubu pri ZŠ s MŠ v Liptovskej Osade. Ich úlohou bolo priniesť si svoju najobľúbenejšiu hračku, porozprávať o nej, vyrozprávať nejaký zaujímavý príbeh, ktorý s ňou zažili. Niekto rozprával viac, niekto menej. Aj na tomto sa deti presvedčili, že niektoré hračky sú naozaj tvorivé a posúvajú ich v rozvoji ďalej a niektoré túto funkciu nemajú. Na starších kamarátov sa boli pozrieť aj deti z materskej školy, ktoré sa mohli s hračkami aj pohrať.

Popoludnie prežité s hračkami malo za cieľ u detí rozvíjať komunikačné zručnosti a tiež malo mnohým pripomenúť, že okrem počítačových hier existujú aj iné hračky, ktoré sú pre deti príťažlivé.

PaedDr.Jaroslava Koníčková (Základná škola s materskou školou Liptovská Osada)

Som učiteľka. Okrem učenia rada píšem, vymýšľam rôzne učebné pomôcky (návrhy vyučovacích hodín, pracovné listy, prezentácie) a spolu so žiakmi sa venujeme tvorbe kultúrnych programov, recitácii a pod. Viac na: www.slovenskyjazyk.com

Téma TASR