Zvolen:TU predala pozemky a internát

TASR, 21. mája 2018 13:43

Predať areál na Zlatom Potoku sa jej nedarí.

Zvolen 21. mája (TASR) - Pozemky v časti Dolné Lanice a tiež bývalý internát na Záhonku predala vlani Technická univerzita (TU) vo Zvolene ako prebytočný majetok. Aktuálne sa ešte pokúša predať areál bývalej Strednej poľnohospodárskej školy na sídlisku Zlatý Potok. V uplynulých dňoch vyhlásila na túto nehnuteľnosť už štvrté výberové konanie.
Technická univerzita vo Zvolene Foto: TASR

Pozemky o rozlohe 2700 m2 v Dolných Laniciach, ktoré susedia s nákupným centrom a doposiaľ nedostavanou športovou halou, predala univerzita ako prvé v auguste 2017 za 333.600 eur. Nadobúdateľom sa stala spoločnosť Slovak Retail Project Gamma k.s. Košice. Na pozemkoch má vyrásť ďalšie obchodné centrum.

Bývalý internát v časti Záhonok s pozemkami, spolu o rozlohe takmer 5000 m2, sa TU prostredníctvom verejnej súťaže pokúšala predať trikrát. Nadobútateľom sa nakoniec v októbri 2017 stala pražská spoločnosť BEKL-ENERGY, s.r.o. Univerzita jej objekt predala za 505.505 eur. Pôvodná cena určená znalcom bola 707.000 eur.

Areál na sídlisku Zlatý Potok so školou, telocvičňou, kuchyňou a garážami o celkovej rozlohe približne 30.000 m2 bol ešte minulý rok ponúkaný za znaleckú cenu 1,64 milióna eur. Aktuálne je cena už znížená na 820.000 eur.

Ako pre TASR uviedla tlačová hovorkyňa TU Ľubica Benková, areál na sídlisku Zlatý Potok nadobudla TU v roku 2013 v rámci zámennej zmluvy uzatvorenej s banskobystrickým VÚC. "Prevzatý majetok však technicky neumožňoval realizovať efektívnu pedagogickú a výskumnú činnosť, vyžadoval značné investičné zdroje do infraštruktúry, ktorými univerzita ale nedisponovala. Z uvedeného dôvodu bol objekt prehodnotený ako prebytočný a bol navrhnutý na odpredaj," dodala Benková.


Téma TASR