K Univerzitnému stredisku Žilinskej univerzity otvorili novú cestu

TASR, 11. augusta 2018 8:23

Komunikáciu budú môcť využívať nielen zamestnanci, ale aj široká verejnosť.

Zuberec 11. augusta (TASR) - Vedenie Žilinskej univerzity (UNIZA) v Žiline otvorilo začiatkom augusta novú cestu k Univerzitnému stredisku Zuberec. Komunikáciu budú môcť využívať nielen zamestnanci, ale aj široká verejnosť. TASR informovala Martina Slavíková z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA.

Foto: ŽU Žilina


Dielo bolo zrealizované vďaka dlhoročným snahám vedenia a zamestnancov UNIZA za podpory Štátnych lesov, Urbáru Zuberec a obce Zuberec. "To, že sa nám tento zámer podaril, je úžasným príkladom tvrdej práce a zanietenia tých správnych ľudí na správnom mieste. Vyžiadalo si to určitý čas, no sme radi, že s novou obslužnou komunikáciou uľahčíme prístup do tohto čarovného miesta," uviedla kvestorka UNIZA Jana Gjašiková.

Foto: ŽU Žilina


Nová obslužná komunikácia s dĺžkou 340 metrov je pripojená na miestnu cestu, ktorou sa široká verejnosť môže dostať do neďalekého Múzea oravskej dediny alebo Brestovskej jaskyne. Milovníci turistiky môžu zo strediska navštíviť plesá alebo blízke vodopády. V zime lyžiari ocenia päť kilometrov vzdialené Lyžiarske stredisko Zuberec – Roháče – Spálená.

Univerzitné stredisko v Zuberci využíva UNIZA už mnohé roky, nielen na rekreáciu zamestnancov, ale napríklad aj na výjazdové rokovania. "V areáli sa nachádza 15 chatiek, ktoré nedávno prešli rekonštrukciou a jedna hlavná chata, ktorej spoločenská miestnosť slúži na stravovanie, prípadne spoločenský program," uzavrela Slavíková.

Foto: ŽU Žilina

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR