Zimný štadión zažije netradičné podujatie z cyklu Zo školy na zimák

Školský servis, 24. októbra 2017 8:01

Cieľom ďalšieho ročníka podujatia je podporiť žiakov stredných škôl v rozhodovaní, ktoré povinne voliteľné predmety si zvoliť.

Banská Bystrica 24. októbra (SkolskyServis.sk) - Už túto stredu sa uskutoční športovo-kultúrne podujatie organizované pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD., v spolupráci s univerzitným hokejovým tímom UMB Hockey Team a Radou študentov mesta Banská Bystrica – Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy.

Cieľom ďalšieho ročníka podujatia je podporiť žiakov stredných škôl v rozhodovaní, ktoré povinne voliteľné predmety si zvoliť. Ich správny voľba neskôr určí ich ďalšie smerovanie pri výbere vysokoškolského štúdia. Študenti sa dozvedia kompletné informácie o možnostiach štúdia na UMB- jej 6. fakultách a o ponuke 8 záujmových organizácií.

Hlavnou myšlienkou projektu, ktorý pozostáva z troch edícií, je spojiť najdôležitejšie atribúty banskobystrického regiónu – vzdelanie, šport a kariéru. Okrem edície pre gymnáziá a stredné školy organizujeme taktiež edíciu pre základné školy a Zo školy na zimák – edícia Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktorého prvý ročník sa konal v marci 2017, kde sa zimák zaplnil spoločnosťami ponúkajúcimi pracovné príležitosti aj priamo v našom regióne.
Podujatie Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy sa uskutoční na zimnom štadióne v Banskej Bystrici 25. 10. 2017 o 11.15 hod.

Študenti budú mať možnosť vychutnať si majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) medzi UMB Hockey Teamom a poľským univerzitným tímom KTH 1928 Krynica. Počas zápasu bude pre študentov pripravený bohatý program, rôzne súťaže, úvodná show, a hlavnou pridanou hodnotou budú prezentačné stánky situované v útrobách tribún, ktoré zábavnou formou poskytnú tie najrôznejšie informácie o možnostiach štúdia, osobnostného rozvoja či mimoškolského univerzitného života.

Predpokladaný počet fandiacich študentov, nielen hokejovému tímu, ale aj štúdiu, je cca 700.

Program

11:15 – začiatok podujatia / otvorenie stánkov
11:15 – 14:00 – prezentačné stánky v útrobách tribún + súťaže
12:15 – Intro show / slávnostný začiatok zápasu / úvodné buly
12:15 – 14:30 – zápas UMB Hockey Team vs. KTH 1928 Krynica
14:30 – verejné korčuľovanie pre študentov s hráčmi UMB Hockey Teamu


Foto: UMB Banská Bystrica


Téma TASR