Žilina: ŽU hostila 12. ročník konferencie Inovačný rozvoj regiónov

TASR, 3. júna 2018 8:46

Možnosti a perspektívy ďalšieho rozmachu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) boli nosnou témou 12. ročníka konferencie s názvom Inovačný rozvoj regiónov.

Žilina 3. júna (TASR) – Tá sa uskutočnila v uplynulých dňoch na pôde Žilinskej univerzity (UNIZA) v Žiline. TASR informovala Martina Slavíková z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA.
31. máj 2018 na Žilinskej univerzite bol v znamení budúcnosti. Žilinský samosprávny kraj priniesol už 12. ročník Konferencie Inovačný rozvoj regiónov 2018 zameraný na možnosti a perspektívy tohto kraja, ktorého sa zúčastnila aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Foto: ŽU Žilina

Súčasťou programu konferencie bola prezentácia podporných služieb pre malých, stredných aj začínajúcich podnikateľov či prezentácia inovácií ako nástroja rozvoja Žilinského kraja. Ako uviedol riaditeľ Rozvojovej agentúry (RA) ŽSK Branislav Zacharides, pozitívnou inováciou pri organizovaní tohto už tradičného podujatia bolo, že sa tento rok konalo práve na pôde UNIZA. „Keďže jej experti, stáli pri zrode prvej regionálnej inovačnej stratégie a konferencia samotná je jedným z výstupov tejto stratégie, zvolená lokalita len dokazuje, že nastavené nástroje fungujú a prinášajú svoje ovocie,“ dodal.

Tradične sa na konferencii odovzdali aj ocenenia ŽSK. Držiteľom ceny Inovácia Žilinského kraja 2017 v kategórii malé a stredné podniky sa stala spoločnosť Univenta s projektom Modulárny systém chladenia a kúrenia Delgado. V kategórii regionálny rozvoj získalo ocenenie združenie Náruč – Pomoc deťom v kríze s projektom Detské advokačné centrum Náruč - komplexná pomoc ohrozenému dieťaťu. Cena za stredoškolský podnikateľský zámer 2018 putovala do rúk študenta Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine Milana Murína. Ten zvíťazil so zámerom Šachta – oživenie a zatraktívnenie Dúbravských baní prostredníctvom v skale vytesaného baru.

Sprievodnou akciou konferencie bola prehliadka technológií budúcnosti pod názvom Futurikon 3. „O podujatie bol mimoriadny záujem, zúčastnilo sa ho 1100 študentov z 25 stredných škôl z celého Slovenska, ale aj množstvo detí a nadšencov. Na 25 workshopoch bolo zaregistrovaných 700 študentov, pričom najväčší záujem bol o workshopy fakulty riadenia a informatiky pod názvom 3D tlač a Enjoy Lab a workshopy Elektrotechnickej fakulty pod názvom Vývoj počítačových hier – Unity 3D a Počúvaj svoju obľúbenú muziku,“ priblížila Slavíková.

Konferenciu pripravili ŽSK, RA ŽSK, UNIZA a IT kraj.
Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR