5000-cou študentkou Univerzity tretieho veku UNIZA je Vlasta Muchyová

TASR, 17. júna 2018 7:40

Štúdium na Univerzite tretieho veku UNIZA začala ocenená študentka v akademickom roku 2016/2017 trojročným študijným programom Dejiny Žiliny.

Žilina 17. júna (TASR) – Päťtisícu študentku Univerzity tretieho veku Žilinskej univerzity (UNIZA) v Žiline, Vlastu Muchyovú zo Žiliny, ocenila v piatok riaditeľka Ústavu celoživotného vzdelávania UNIZA Lucia Hrebeňárová. TASR o tom informovala koordinátorka Univerzity tretieho veku UNIZA Ľubica Mindeková.

Vlasta Muchyová Foto: TASR


Štúdium na Univerzite tretieho veku UNIZA začala ocenená študentka v akademickom roku 2016/2017 trojročným študijným programom Dejiny Žiliny. "Od budúceho akademického roku k nemu pribudne opäť trojročný vzdelávací program Právo – systém hodnôt," uviedla Mindeková.

Päťtisíc študentov vo veku 45+ sa v dvadsaťtriročnej histórii Univerzity tretieho veku vzdelávalo v 48 jedno, dvoj alebo trojročných študijných programoch. "Rozvíjali nielen svoju osobnosť, ale posilňovali i svoje kľúčové kompetencie pre osobný, ale i pracovný život. Rezonovali témy z osobnostného rozvoja, nové trendy v informačno-komunikačných technológiách, kultúra, história i zdravie. Všetko to, čo potrebujeme k aktívnemu starnutiu – osobnému i pracovnému," doplnila koordinátorka Univerzity tretieho veku UNIZA.

"Už dnes vieme, že počet študentov v akademickom roku 2018/2019 bude viac ako päťtisíc. Život Univerzity tretieho veku bude pulzovať nielen v jej sídle v Žiline, ale i v jej pobočkách v Považskej Bystrici a v Čadci. Jeho dominantou budú nové vzdelávania – aplikácie Google, Poznáme si Slovensko?, Kultúra prejavu, Tretí vek, Seniorská škola žurnalistiky, Afrika ako ju nepoznáme, Aktívny senior a Kysucké dominanty," dodala Mindeková.Téma TASR