Začína hľadanie práce na leto 2018 v zahraničí, štartuje registrácia

Školský servis, 19. októbra 2017 11:03

So STUDENT AGENCY vycestujú na program Work and Travel stovky slovenských klientov ročne.

Ilustračné foto Foto: TASRBratislava 19. októbra (SkolskyServis.sk) - Študenti, ktorí kontaktujú STUDENT AGENCY ako agentúru, ktorá im sprostredkuje prácu v zahraničí, majú najčastejšie záujem o program Work and Travel, vďaka ktorému môžu vycestovať na celé prázdniny (dokonca až na štyri mesiace - máj až september) za prácou do USA.
„O tento program je zo strany našich klientov najväčší záujem. Ročne s nami takto vycestujú do USA stovky študentiek a študentov z celého Slovenska,“ hovorí Irena Tichá, obchodná riaditeľka jazykových a pracovných pobytov STUDENT AGENCY.

Súčasťou WaT pobytov v USA je ako práca, tak cestovanie, čo vysokoškoláci, pre ktorých je program určený, veľmi oceňujú. Spoločnosť STUDENT AGENCY samozrejme klientovi pomôže so zariadením celého programu - nájde s klientom prácu, sprostredkuje mu komunikáciu s partnerskou agentúrou, je nápomocná pri vybavovaní víz a aj zaisťovaní leteniek. „Pokiaľ má potom niekto z našich klientov na samotnom mieste akýkoľvek problém, môže kedykoľvek kontaktovať našu non-stop linku, na ktorej mu pomôžeme s riešením,“ pripomína Irena Tichá.

Čo sa týka práce - najčastejšie študenti pracujú ako plavčíci alebo dozor v zábavných centrách a národných parkoch, ale tiež ako pomocná sila v reštauráciach alebo v hoteloch. Prácou strávia klienti STUDENT AGENCY na programe WaT 30-40 hodín týždenne, odmena sa pohybuje v rozmedzí 7,25 - 12 USD na hodinu. Pokiaľ sú študenti šikovní a chcú si zarobiť viac, nič im nebráni v hľadaní ďalšej práce priamo na mieste.

Pri programe WaT je najdôležitejšia včasná registrácia - tá začala pre nasledujúce prázdniny (2018) práve teraz v polovici októbra. „Všetkým, ktorí by budúce leto radi vycestovali tak doporučujeme začať plánovať už teraz, zvlášť, pokiaľ sa jedná o väčšiu skupinu prácou vycestovať spoločne,“ uzatvára Irena Tichá.

Téma TASR