Z rybníka SPU vylovili vyše 21 ton rýb, poslúžia na jesenné zarybnenie

TASR, 12. novembra 2018 14:16

Súčasťou podujatia bola prezentácia úrovne rybárskeho hospodárenia na kolíňanskom rybníku, ktorý obhospodaruje vysokoškolský podnik.

Ilustračné foto Foto: TASRNitra 12. novembra (TASR) – Vo Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa počas uplynulého víkendu uskutočnil tradičný výlov rybníka v Kolíňanoch. Súčasťou podujatia bola prezentácia úrovne rybárskeho hospodárenia na kolíňanskom rybníku, ktorý obhospodaruje vysokoškolský podnik. Rybník podľa hovorkyne univerzity Renáty Chosraviovej slúži aj ako vzorkovnica rýb, experimentálne pracovisko a miesto praktickej výučby a praxe pre študentov univerzity.

Podľa Jaroslava Andrejiho z SPU sa na jar nasadilo do rybníka 600 kilogramov násady amura bieleho, 1750 kilogramov zadržanej násady kapra rybničného a 100.000 kusov vreckového plôdika šťuky severnej. „Aj napriek horúcemu a na zrážky chudobnému letu sa vylovilo vyše 21 ton rýb, ktoré poslúžia na jesenné zarybnenie rybárskych revírov,“ skonštatoval Andreji.Téma TASR