Výzvy a úskalia misie medzi Rómami

František Trstenský, 25. novembra 2017 7:41

V utorok 28. novembra v tradične netradičnom čase o 16:16 hod. v priestoroch učebne č. 129 na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku vystúpi so svojou prednáškou Mgr. Róbert Neupauer. Bude hovoriť na tému: Rómovia – misia (ne)možná.

Ružomberok 25. novembra (SkolskyServis.sk) - Mgr. Róbert Neupauer pochádza zo Spišskej Novej Vsi.
Foto:
Na Filozofickej fakulte UK v Bratislave vyštudoval žurnalistiku. V decembri 2017 bude obhajovať na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku dizertačnú prácu - Integrálny rozvoj Rómov v kontexte pastoračnej práce a sociálnej práce v Čičave, Lomničke a Veľkej Lomnici. 17 rokov pôsobí v rómskej misii v obci Krížová Ves (okres Kežmarok), kde 10 rokov funguje Rómske duchovno-spoločenské stredisko. V súčasnosti pracuje v Gréckokatolíckom formačnom centre pre Rómov v Čičave (okres Vranov nad Topľou). V prednáške sa bude venovať týmto témam: Je možné formovať Rómov cez evanjelium a začleňovať ich do spoločnosti? Výzvy a úskalia misie medzi Rómami na Slovensku. Prepojenie pastoračnej a sociálnej práce v rómskych komunitách

Podujatie „Hosť na KU“ je intelektuálno-formačnou aktivitou, ktorej cieľom je ponúknuť intelektuálny a duchovný rast spoločenstva KU ako aj  záujemcov z mimo univerzitného prostredia. Hosťami sú zaujímavé osobnosti z akademického, spoločenského a duchovného prostredia, ktorí priblížia svoju prácu a aktivitu a boli tak inšpiráciou pre mladých ľudí. Podujatie je vždy otvorené aj pre verejnosť.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac