Visegrad Film Forum siaha ku hviezdam kinematografie

Školský servis, 17. januára 2018 14:10

Podujatie prichádza do Bratislavy 17. – 21. apríla a predstaví strihača snímky 12 opíc a iných kultových filmov spolu s originálnym programom.

Foto: Visegrad Film ForumBratislava 17. januára (SkolskyServis.sk) - Siedmy ročník Visegrad Film Forum sa už tradične zopakuje na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU aby priniesol filmové poznatky, nadväzovanie kontaktov a zábavu na jednom mieste počas piatich dní.

V skratke o mužovi, ktorý kúzli s filmom

Renomovaný filmový strihač Mick Ausdley sa už odmalička zaujímal o film, ale len vďaka šťastnej náhode skončil na mieste, kde sa deje “skutočné filmárstvo“. Priamo zo strižne nám priniesol divácky úspešné snímky Interview s upírom (1994) , 12 opíc (1995), Harry Potter a ohnivá čaša (2005) a naposledy sa predviedol s hollywoodskou snímkou Vražda v Orient exprese (2017). Po štúdiu na Royal College of Art, kde ho začala fascinovať zvuková postprodukcia, naplno zasvätil život strihaniu filmov. Neskôr sa stal častým spolupracovníkom britského režiséra Stephena Frearsa, s ktorým má na konte viac než 20 titulov, akými sú aj notoricky známe Nebezpečné známosti (1988) a Nezvaný (1993), za ktorý získal cenu BAFTA. Na jeho vynikajúce schopnosti sa spolieha aj tvorca sci-fi klasík Terry Gilliam, ktorý s Audsleym pracoval na snímkach Imaginarium Dr. Parnassa (2009) a The Zero Theorem (2013). Strihačský talent predviedol aj na kasovom trháku Princ z Perzie: Piesky času (2010), režírovanom Mikeom Newellom.

Nový partner s benefitmi

Počnúc týmto rokom Visegrad Film Forum nadviazal spoluprácu s Asociáciou slovenských kameramanov. Súčasne toto spojenie predpovedá hlavnú tému siedmeho ročníka, ktorou bude filmový obraz a naznačuje zameranie praktického workshopu pre kameramanov. Vďaka spoluroganizácii sa podujatia zúčastní aj významný zahraničný hosť, ktorého meno prezradíme už čoskoro.

Budúci kolegovia a priatelia

Šanca nazbierať skúsenosti a spoznať budúcich filmárskych kolegov bola vždy jadrom podujatia a práve na to slúžia stretnutia študentov filmových škôl. Štyri filmové školy z krajín V4 budú aj tento rok podporovať myšlienku vzájomnej spolupráce prostredníctvom premietania ich študentských filmov. Českú republiku odprezentujú študenti FAMU z Prahy. Za Maďarsko sa predstavia študenti SZFE z Budapešti. Poľsko bude zastupovať škola WRiTV z Katovíc. A na domácej pôde predvedú svoje diela študenti Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave. Už čoskoro sa k nim pripojí ďalšie kvarteto škôl zo zahraničia.

Špeciálna akcia pre najrýchlejších

Po prvý raz uvádzame akciu na prvých pár kusov akreditácii, ktoré budú dostupné do 5.2.2018. Ich cena je 20 Eur / 10 Eur pre študenta. Nájsť ich môžete na http://www.as.visegradfilmforum.com/


Visegrad Film Forum 2018
Dátum: 17.-21. apríl 2018
Miesto: Bratislava, Slovensko
Miesto konania: Filmová a televízna fakulta VŠMU
web: http://www.visegradfilmforum.com
facebook: https://www.facebook.com/VisegradFilmForum/?fref=ts
instagram: https://www.instagram.com/vffbratislava/
youtube: https://www.youtube.com/watch?v=7mpj2r4K88cOrganizátor: Boiler o.z.
Spoluorganizátori: Filmová a televízna fakulta VŠMU, Asociácia slovenských kameramanov
Finančná podpora: Medzinárodný vyšehradský fond, Audiovizuálny fond
Partnerské školy: Filmová a televízna fakulta VŠMU Bratislava (FTF VŠMU Bratislava), University of Silesia v Katowiciach (WRiTV – Katovice), The Academy of Drama and Film Budapešť (SZFE Budapešť), Filmová a televízna fakulta Akadémie múzických umení v Prahe (FAMU Praha)

Téma TASR