V letnom semestri bude na UK študovať 128 zahraničných študentov

TASR, 13. februára 2019 12:11

V letnom semestri bude na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave študovať 128 nových zahraničných študentov z 19 krajín sveta.

Ilustračné foto Foto: TASR/Dano Veselský


Bratislava 13. februára (TASR) – V letnom semestri bude na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave študovať 128 nových zahraničných študentov z 19 krajín sveta, z toho 124 v rámci programu Erasmus+ a štyria študenti na základe bilaterálnych dohôd. Ďalších 158 zahraničných študentov, ktorí prišli na univerzitu už v zimnom semestri, bude pokračovať v štúdiu aj v tom letnom. Informuje o tom UK na svojom webe.

"Štúdium v Bratislave má viacero výhod, môžete spoznávať slovenskú krajinu a kultúru, ale môžete navštíviť aj blízke hlavné mestá - Viedeň a Budapešť - a spoznať tak kultúru strednej Európy," povedala zahraničným študentom prorektora UK pre medzinárodné vzťahy Daniela Ostatníková, ktorá zvýraznila aj výnimočnosť 100. výročia univerzity. 

Štúdium na UK si zvolilo najviac študentov z Francúzska (18), potom zo Španielska (16) a Turecka (12). Medzi študentmi Erasmus+ nechýbajú ani zástupcovia z Nemecka, Grécka a Rumunska, ale i z Taiwanu, USA či Japonska. 

Najviac zahraničných študentov prichádza študovať na Fakultu managementu UK (48). Filozofická fakulta privíta 31 Erasmus+ študentov, právnická a pedagogická fakulta po deväť študentov.

Letný semester sa na UK v Bratislave začína v pondelok 18. februára a potrvá do 17. mája. Následne sa začína skúškové obdobie.Téma TASR