V Antverpách rokovalo rozšírené predsedníctvo FUCE

František Trstenský, 14. septembra 2017 9:51

11. septembra sa v belgickom meste Antverpy uskutočnilo pracovné zasadnutie vybraných zástupcov predsedníctva Federácie katolíckych univerzít Európy (FUCE).

Foto: KU RužomberokRužomberok 14. septembra (SkolskyServis.sk) - Katolícku univerzitu v Ružomberku (KU) zastupoval prorektor prof. František Trstenský, ktorý je od roku 2016 členom predsedníctva FUCE. Pracovné zasadnutie predsedníctva bolo rozšírené o zástupcov ďalších európskych katolíckych univerzít. „Hlavným bodom rokovania bola príprava modulov pre nový študijný program „Korene európskeho humanizmu“ s akcentom na kresťanskú identitu, ktorý chce FUCE ponúknuť pre európske univerzity, aby ho začlenili do svojich už existujúcich študijných programov,“ priblížil obsah jednodňového rokovania prorektor Trstenský.

Foto: KU Ružomberok


Ide o trojročný projekt FUCE, ktorý bude zavŕšený v roku 2019 konkrétnou ponukou materiálov pre univerzity. Pripravovaný program má 6 modulov: Dejiny Európy; Identita Európy v literatúre a umení; Veda a technológia; Sociálny humanizmus; Demokracia; Občianska angažovanosť. Najbližšou etapou je príprava letnej školy, ktorá sa uskutoční na budúci rok v Taliansku. Zúčastnia sa jej odborníci za jednotlivé sektory pripravovaných modulov. Prof. Trstenský zastupuje Katolícku univerzitu v Ružomberku v module Sociálny humanizmus.

Foto: KU Ružomberok


Hostiteľom bolo Univerzitné centrum sv. Ignáca (UCSIA), ktoré je súčasťou Antverpskej univerzity.

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR