UVLF v Košiciach privítala budúcich veterinárov krajín V4

Školský servis, 25. októbra 2016 13:18

Košičania pripravili pre svojich kolegov bohatý program.

Košice 25. októbra (SkolskyServis.sk) - Vďaka výmennému programu medzinárodnej asociácie veterinárnych študentov IVSA, organizácie celosvetovo združujúcej veterinárnych študentov, navštívilo počas uplynulého víkendu Košice desať študentov veterinárnej medicíny zo štyroch európskych univerzít.

Návštevou študentov veterinárnej medicíny krajín V4 Foto: UVLF Košice„Stretli sa študenti zo štyroch krajín - Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska. Je to výmena v rámci Vyšehradskej štvorky na upevnenie vzťahov medzi týmito štyrmi univerzitami“, vraví Daniela Rolková, študentka piateho ročníka UVLF v Košiciach, ktorá je v IVSA na pozícii Exchange officer, čiže je zodpovedná za realizáciu a sprostredkovanie výmen medzi členskými krajinami IVSA.

Návštevou študentov veterinárnej medicíny krajín V4 Foto: UVLF Košice


Košičania pripravili pre svojich kolegov bohatý program. Vo štvrtok ich po príchode čakal relax vo wellnesse a po ňom bowlingový turnaj. V piatok budúci veterinárni lekári navštívili univerzitu, zúčastnili sa Hubertovej jazdy, z veže Dómu sv. Alžbety videli centrum mesta. Pozreli si všetky dôležité pamiatky Košíc a oboznámili sa s históriou nášho mesta. Piatkový program ukončili medzinárodným večerom v študentskom domove, počas ktorého si pochutnali na tradičných slovenských jedlách.

„Kolegov sme privítali v krojoch a zatancovali sme im naše národné tance.V sobotu sme boli v Tatrách - zo Štrbského plesa sme sa prešli na Popradské, pozreli sme si symbolický cintorín a vrátili sa späť“, hovorí Daniela Rolková.

Pre hostí mali Košičania pripravený bohatý program aj v nedeľu - pozreli si výstavu exotických zvierat Aqua Tera - Divočina v meste a ZOO.

„Návštevou študentov veterinárnej medicíny krajín V4 sa aktivity IVSA nekončia. Štyria košickí študenti sa teraz vrátili z pobytu v Budapešti a už v novembri pôjdu ďalší do Brna a poľskej Poznane. Ešte do konca roka zrealizujeme výmenu študentov s Varšavou“, predstavuje najbližšie plány tejto medzinárodnej veterinárnej organizácie Daniela Rolková. „Chceli by sme sa poďakovať vedeniu UVLF v Košiciach a riaditeľovi študentských domovov, bez ktorých pomoci a podpory by výmenu nebolo možné uskutočniť“, ďakuje na záver Daniela Rolková.

Návštevou študentov veterinárnej medicíny krajín V4 Foto: UVLF Košice
PhDr. Natália Novotná
poverená komunikáciou s médiami

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac