Úspešní Záhoráci dobýjajú svet - Soňa Norisová

Katarína Winklerová, 9. novembra 2018 8:00

O tom, že zo Záhoria pochádza pomerne slušný počet úspešných ľudí, niet pochýb. A o tom, že títo traja k úspešným Záhorákom neodmysliteľne patria, tiež nie.

Bratislava 7. novembra (SkolskyServis.sk) - Do tretice padla za „obeť“ aj Malačanka - Soňa Norisová, herečka, speváčka, ktorá sa okrem iného napríklad v rokoch 2002 – 2005 úspešne venovala dabingu v televíznom seriáli SUE THOMAS: F.B. EYE , kde prepožičala svoj hlas hlavnej hrdinke.
Soňa Norisová Foto: TASR
Ako dieťa som milovala muzikál Rebelové (2001), kde si hrala aj so svojou sestrou - Zuzkou. Bolo to už síce dávnejšie, no rozpamätáš sa ešte, aké bolo natáčanie po jej boku? Ako si všeobecne spomínaš na tento projekt?
Bolo to naozaj už dosť dávno.:-)
Ale spomínam na to rada. Natáčali sme v krásnom prostredí , s príjemnými ľudmi. Ja som najviac času strávila so svojim hereckým partnerom Tomášom Hanákom., ktorý je veľmi milý a vtipný človek, takže sme sa takmer celé natáčanie presmiali.:-)
So Zuzkou som mala možnosť už viackrát spolupracovať , či už na filmovaní , alebo v divadle. Spolupracujem s ňou rada, pretože si rozumieme nielen profesne, ale i ľudsky a budem sa tešiť, keď sa znovu stretneme na nejakom peknom projekte.

Pôsobíš i v seriáloch. Mávaš obdobia, keď nikto nevolá a ty sa obávaš, či ešte príde ponuka, ktorá bude stáť za to?
Neistota je bohužiaľ súčasťou hereckej práce , ale zatiaľ som mala šťastie, že vždy prišla nejaká zaujímavá ponuka. A tiež mám šťastie, že okrem hereckej práce sa už niekoľko rokov venujem spievaniu so skupinou Fragile. Máme veľmi veľa koncertov, takže aj keď práve nenatáčam, práce je dosť . A krásnej práce.
Ak by si musela, vedela by si sa rozhodnúť medzi spevom a herectvom? Kde sa cítiš viac doma?
Neviem na to jednoznačne odpovedať . Asi preto, že som sa zatiaľ rozhodovať nemusela a dúfam , že sa ani nebudem musieť . Vyhovuje mi, že sa môžem venovať jednému i druhému.
Čo ty a kuchyňa, rada sa motáš pri sporáku, alebo je to len jedna z nutných činností?
Odkedy som mama , motám sa v kuchyni častejšie . Dokonca ma to i baví . Nie som bohvieaká kuchárka , najmä keď sa porovnám s mojou maminkou, ale mojim chlapom chutí všetko , čo uvarím. Aspoň sa tak tvária. :-)

Kde momentálne pôsobíš? Pendluješ Praha – Bratislava?
Áno, v posledných rokoch často pendlujem. V Čechách natáčam hlavne v lete , takže môžem mať rodinku so sebou. Momentálne skúšam v divadle jeden československý projekt a v lete pokračujem v natáčaní ďalšej série V.I.P. Vraždy.

Si charizmatická žena s príjemným vystupovaním, pôsobíš na mňa veľmi vyrovnane a upokojujúco, ako to robíš? Vieš sa vôbec hnevať alebo kričať?
Viem, že na okolie pôsobím ako pokojný a vyrovnaný človek , hovorí mi to veľa ľudí a rada by som taká i bola a stále na tom pracujem, ale pravda je taká , že dokážem vybuchnúť. Moje talianske korene sa v tomto nezaprú. :-) Ale neviem sa hnevať dlho. V podstate keď vybuchnem , vzápätí mi je to ľúto, niekedy si i poplačem a ak som niekomu svojou neprimeranou reakciou znepríjemnila deň, ospravedlním sa . Ale zdá sa mi, že čím som staršia, tým viac viem s emóciami pracovať a držať ich pod kontrolou . Čo je dobre. I pre pre mňa i pre okolie. :-)

Pochádzaš zo Záhoria, rada sa sem vraciaš?
Samozrejme. Malacky sú moje rodné mesto a vždy sa sem budem rada vracať . Viažu ma k nemu spomienky a zážitky z detstva a dospievania a hlavne tu mám rodičov , takže sem aj so sestrou a deťmi chodíme vždy, keď sa dá.

Katarína Winklerová (Filozofická fakulta UK - Katedra žurnalistiky)

Kreativita, pohotové reakcie, rýchla učenlivosť, ochota, otvorený, priateľský prístup. Vzťah k hudbe, umeniu, deťom. Baterky si dobíjam prostredníctvom športu, čítania kníh, či spievaním na rôznych akciách.

Téma TASR