Trnavskí školáci na Dni polície

Školský servis, 26. septembra 2012 14:13

Trnavskí školáci v piatok 21. septembra nahliadli do zákulisia polície. Na podujatí sa zúčastnili aj príslušníci Ozbrojených síl SR a Centrálny záchranný systém z Gabčíkova

Trnava 15. októbra (TASR) - Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KRPZ) pripravilo v športovom areáli Slávia ďalší Deň polície. Príslušníci jazdeckej polície z Bratislavy a psovodi so svojimi štvornohými pomocníkmi z Trnavy predviedli návštevníkom ukážky svojej náročnej práce.

Deti, ale najmä chlapcov najviac zaujal zásah "kukláčov" - ukážka pohotovostného policajného útvaru, ale aj ukážky práce pyrotechnikov. Nechýbala ani ukážka motorových vozidiel, motocykle, stánky pre deti, súťaže, kvízy, stánky hasičského a záchranného zboru s technikou. Na podujatí sa zúčastnili aj príslušníci Ozbrojených síl SR a Centrálny záchranný systém z Gabčíkova."Sme veľmi spokojní s účasťou. Vyšlo nám počasie a hlavne prišlo veľa detí, povedal pre Školský servis TASR hovorca KRPZ v Trnave Mgr. Michal Hanus. "Je veľmi dobré aby deti videli činnosť polície a aby nechápali prácu policajtov v tom zmysle, že ľudia, ktorí sú oblečení v uniformách stoja na ulici a vyberajú len pokuty od občanov. Policajti sú tu pre občanov, ktorí sú v núdzi a potrebujú našu pomoc", dodal Hanus.

Takéto akcie sú zamerané na vzdelávanie mládeže z hľadiska prevencie. Okrem detí materských, základných a stredných odborných škôl, prišli na podujatie aj dospelí návštevníci.

Lukáš Valentovič, STU Bratislava

Téma TASR