Študenti Trenčianskej detskej univerzity sa aktívne zapoja do výskumu

TASR, 22. augusta 2017 9:16

Podľa rektora TnUAD Jozefa Habánika tento rok deťom vo väčšej miere priblížia Fakultu priemyselných technológií a jej odbory.

Trenčín 22. augusta (TASR) – Na viac techniky a výskumu sa môžu tešiť deti na tohtoročnej Trenčianskej detskej univerzite (23. – 25. augusta). Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov budú deti od 11 do 14 rokov priamo zapojené do experimentov v laboratóriách.
Ilustračné foto Foto: TnUAD

Ako TASR informovala hovorkyňa Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne Lucia Pušicová kapacita tohtoročnej univerzity je obmedzená na 40 detí. "Dôvodom je náročnejšie organizačné a programové zabezpečenie, pretože univerzita program pre školopovinných študentov preniesla najmä do svojich nových laboratórií. Tie v posledných rokoch prešli úpravami a získali nové špičkové vybavenie, vďaka ktorému univerzitní študenti skúmajú vlastnosti rôznorodých materiálov na omnoho vyššej úrovni," priblížila Pušicová.

Podľa rektora TnUAD Jozefa Habánika tento rok deťom vo väčšej miere priblížia Fakultu priemyselných technológií a jej odbory. "Priemyselné technológie a materiály sú odbory, vďaka ktorým je o nás počuť nielen doma, ale aj v zahraničí. Deťom v tomto ročníku letnej univerzity predstavíme viac techniky a výskumu hravou formou a na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov budú priamo zapojení do experimentov v laboratóriách," spresnil rektor.

Okrem bohatého programu na pôde univerzity ich čaká aj večerná prehliadka univerzitnej astronomickej pozorovateľne, ktorú univerzita v spolupráci s Gymnáziom Ľudovíta Štúra v Trenčíne uviedla do prevádzky a venovala ju nielen výskumu, ale aj laickej verejnosti.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac