Piatkové voľno študentom TnUAD udelia na požiadanie dekani fakúlt

TASR, 8. marca 2018 10:05

Vyplýva to zo stanoviska TnUAD, ktoré v stredu poskytli TASR.

Trenčín 7. marca (TASR) – Rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne Jozef Habánik neplánuje v súvislosti s avizovanými piatkovými (9.3.) protestmi udeliť študentom rektorské voľno. Rozhodnutie je na dekanoch jednotlivých fakúlt. Vyplýva to zo stanoviska TnUAD, ktoré v stredu poskytli TASR.
"Účasť na verejných zhromaždeniach je slobodným a občianskym rozhodnutím každého študenta našej univerzity. Pokiaľ študenti požiadajú na tento piatok popoludní o voľno, dekani všetkých fakúlt im vyjdú v ústrety," uvádza sa v stanovisku Trenčianskej univerzity.

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) požiadala rektorov vysokých škôl o udelenie rektorského voľna na piatok. Dôvodom sú protesty, ktoré sa budú konať na viacerých miestach Slovenska, ale i vo svete.

Rektorské voľno vyhlásila na piatok Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave. Popoludní sa nebude vyučovať ani na Ekonomickej univerzite v Bratislave, k výzve "Za slušné Slovensko" sa pripojí aj Univerzita Komenského (UK) v Bratislave. Po 13.00 h sa nebude učiť ani na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika či na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Popoludní budú mať voľno aj študenti Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.

V piatok 2. marca pochodovalo na spomienkových akciách za zavraždeného novinára a jeho snúbenicu odhadom okolo 50.000 ľudí približne v 60 mestách na Slovensku a vo svete. 
Téma TASR