Študenti žurnalistiky absolvovali debutovú tlačovú besedu

Andrej Sárkozi , 7. mája 2018 9:28

Budúcnosť nášho národa, študenti žurnalistiky na univerzite Komenského, sa prvýkrát zúčastnili tlačovej konferencie v hoteli Roset Boutique v samom srdci historického centra Bratislavy.

Bratislava 7. mája (SkolskyServis.sk) - Budúci novinári navštívili átrium hotela v polovici apríla, kde sa nachádzali medzi skúsenými a ostrieľanými novinármi z danej témy. Vzrušenie a pocit napätia očakával určite každý jeden z nich.
Ilustračné foto Foto: TASR

Uznávaný lekár a sexuológ Mudr. Igor Bartl prednášal o problematike resp. o prevencií močových ciest. Svojimi úvodnými slovami bez debát nadchol a potešil každého v miestnosti: ,,My, lekári, nie sme ako niektorí iní ľudia v našej krajine, ktorí vami budú opovrhovať a urážať vás. Sme totiž veľmi radi, že vás máme. Uznávame prácu, ktorú robíte a dokonca vás potrebujeme oveľa viac, ako by si niektorí mohli myslieť.“ Týmto úvodom si získal pozornosť nejedného študenta ba aj zbehlého novinára.

Žiaci si z jeho prednášky robili nahrávky, poznámky do svojich zošitov či notebookov, aby následne mohli spracovať danú tématiku na ich ďalšej prednáške. Dojmy začínajúcich novinárov boli rozličné. ,,Dozvedela som sa o prevencii veľmi veľa a podľa môjho názoru je veľmi dôležitá nie len pre nás ženy“, skonštatovala študentka Kristína. Ďalšia o tlačovej besede vyjadrila opačný postoj: ,,Tlačová beseda bola samozrejme zaujímavá, ale radšej by som navštívila nejakú s politickým námetom, keďže sa chcem venovať politológií", načrtla Simona, ale neskôr dodala: ,,Pravdaže, na prvýkrát je to pochopiteľne krásny zážitok a veľká vďaka patrí našej pani profesorke, ktorá nás sem vzala."

Na konci tlačovej besedy sa oči študentov miestami pohybovali tak rýchlo, až nestíhali vnímať všetky vnemi vôkol nich. Originálne otázky od novinárov, bleskurýchle a trefné odpovede pána doktora a zapisovanie či nahrávanie ostatných zúčastnených vytvorilo atmosféru priam ukážkovej tlačovej besedy.
Všetci ,,začínajúci novinári" odchádzali po skončení tlačovej besedy s menším kúzlom v očiach a navzájom si vymieňali všetky postrehy, ktoré zachytili dúfajúc v skorú návštevu ďalšej tlačovej konferencie.

Téma TASR