Študenti z Trnavy zorganizovali netradičnú módnu prehliadku

Michaela Doháňošová, 16. mája 2017 14:47

V stredu 10. mája sa konal už v poradí 5. ročník módnej prehliadky s názvom „Fashion Delight“ v trnavskej City Aréne.

Trnava 16. mája (SkolskyServis.sk) - Módna prehliadka, ktorá odštartovala krátko po 18. hodine, bola poňatá zaujímavým a hlavne netradičným spôsobom. Jednotlivé módne kolekcie boli prezentované tancom. Akcia bola organizovaná šikovnými študentmi z Univerzity sv. Cyrila a Metoda - Silviou Chlumeckou a Patrikom Ščasnovičom. Hlavným cieľom akcie bolo pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Fashion Delight 2017 Foto: YoutubeKoncom marca sa medzi študentmi konala zbierka oblečenia, ktoré bolo následne rozdané medzi päť slovenských blogeriek. Tie si z vyzbieraného oblečenia vybrali veci, s ktorými následne pracovali a vytvárali z nich rôzne outfity, ktoré bolo možné vidieť počas prehliadky na predvádzacom móle. Outfity boli hodnotené päticou porotcov, ktorá sa skladala z dekanky Fakulty masmediálnej komunikácie Dany Petranovej, speváčky Dominiky Mirgovej, vlasového stylistu Jirka Blatného, módnej blogerky Chantal Cocherovej a módnej návrhárky Zlatice Hujbertovej. Spoločne zvolili víťazku, ktorá získala ocenenie bloger roka 2017. Túto cenu si odniesla Sophia Ravasová, ktorá bola podľa porotcov z pätice dievčat najlepšia. Okrem blogeriek bolo možné vidieť nové kolekcie z dielní módnych návrhárov ako Blažena Ostrovská, Dominique Bohus, Gabriela Giotto, Zlatica Hujbertová, Pavol Dendis, Miriam Pokorná a ďalší. Taktiež módne kolekcie z predajní v City Aréne ako Lindex, Orsay, Tally Wejl, Carpisa, Deichmann, Devergo a Joss Fashion. Všetko vyzbierané oblečenie, plus blogerkami vytvorené outfity, boli odovzdané do krízového centra pre ženy.


„Som rada, že som sa do takejto akcie mohla zapojiť. Bolo to časovo náročnejšie, ale všetko dopadlo na výbornú!“ vyjadrila sa s úsmevom jedna z modeliek, Veronika Valášková. Príprava trvala 3 mesiace, počas ktorých modelky nacvičovali pútavé tanečné choreografie. O tie sa postarali samotní organizátori Silvia a Patrik. Ďalej sa tu predstavili tanečné skupiny ako Alegria, Show Art, Luxury Angels či súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu.Hudobnými hosťami podujatia boli Nikola Benedikovičová a Martin Císar, ktorí prespievali hity ako Unikát od Márie Čírovej či Human od Rag'n'Bone. Moderátori večera Adam Chuvák a Viktória Chovancová zvládli svoju prácu na výbornú.

Téma TASR