Študenti TU diskutujú s odborníkmi o kľúčových lesníckych témach

TASR, 18. marca 2019 11:30

Podujatie sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa lesov.

Na snímke je hlavná budova Technickej univerzity Zvolen. Foto: Dušan Hein


Zvolen 18. marca (TASR) - Diskusné podujatie vo formáte World Café sa koná v pondelok v priestoroch Technickej univerzity (TU) vo Zvolene. Organizujú ho študenti Lesníckej fakulty TU združení v študentskej organizácii IFSA Slovakia. Podujatie sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa lesov.

"Podujatie je zároveň súčasťou medzinárodného projektu, na ktorom sa okrem IFSA podieľajú aj ďalšie významné medzinárodné organizácie, ako International Union of Forest Research Organizations a European Forest Institute," uviedla pre TASR hovorkyňa TU Ľubica Benková.

Cieľom World Café je poskytnúť študentom priestor na osobnostný rast a skúsenosti, ktoré sa v bežnom vyučovacom procese získavajú len ťažko.

Podujatie sa realizuje formou moderovaných diskusných stolov, za ktorými budú mať svoje zastúpenie študenti a pedagógovia viacerých fakúlt TU vo Zvolene (lesnícka fakulta, fakulta ekológie a environmentalistiky, drevárska fakulta), zástupcovia lesníckych inštitúcií (Národné lesnícke centrum, Forest Europe, Lesnícke a drevárske múzeum) a predstavitelia mesta Zvolen.

Zozbierané výstupy z jednotlivých diskusií World Café budú slúžiť ako podklad pre medzinárodný projekt (Green jobs – The future of employment in the forestry sector) a na potreby optimalizácie vzdelávania odborníkov v lesníckom sektore.

Téma TASR