Študenti Trenčianskej univerzity predstavia na Techfóre nové vynálezy

Lucia Pušicová, 21. mája 2018 12:50

Už zajtra sa začína Medzinárodný strojársky veľtrh v Nitre, najvýznamnejšie podujatie tohto zamerania na Slovensku.

Trenčín 21. mája (SkolskyServis.sk) - Jeho súčasťou bude aj tradičná prezentácia inovácií vysokých škôl a univerzít – Techfórum. Nadaní konštruktéri a mladí vedci Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne v tomto roku predstavia hneď niekoľko technologických noviniek a opäť zabojujú o ocenenie. V minulosti zožali medzinárodný úspech s terénnym pásovým vozidlom na elektrický pohon, ktoré získalo v silnej konkurencii vysokých škôl cenu veľtrhu Techfórum a cenu KIA Innovation Award.

Foto: TnUAD


Fakulta špeciálnej techniky predstaví absolútnu novinku – Dvojmiestne terénne vozidlo, ktoré dosiahne maximálnu rýchlosť 90 km/h. Návštevníci veľtrhu si ho budú môcť aj vyskúšať. Fakulta priemyselných technológií, ktorá je známa aplikačným výskumom v oblasti materiálového inžinierstva predstaví Poloautomatické zariadenie na dokončovacie operácie v gumo-kovovej výrobe a CNC zariadenie s prídavným laserom.

Rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik oceňuje kreatívny potenciál fakúlt a študentov: „V rámci expozície našej univerzity predstavia naši talentovaní študenti a vedci niekoľko vynálezov a mňa ako rektora nesmierne teší ich aktivita. Špeciálne tieto dve fakulty technického zamerania sú pre študentov mimoriadne atraktívne, nakoľko nachádzajú uplatnenie takmer okamžite po ukončení štúdia. Ich tvorivý potenciál je sám o sebe ocenením už teraz.“

Veľtrh prebieha od 22. do 25. mája, takže záujemcovia môžu navštíviť expozíciu Trenčianskej univerzity už zajtra.

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR