Študenti Fakulty zdravotníctva KU opäť úspešní v záchranárskej súťaži

Mária Lehotská, 13. mája 2018 8:18

V dňoch 4. -6. mája študenti Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti opäť úspešne reprezentovali Katolícku univerzitu na záchranárskom cvičení spojenom so súťažou ROZKOŠ RESCUE 2018.

Študenti FZ KU opäť úspešní v záchranárskej súťaži Foto: KU Ružomberok


Ružomberok 13. mája (SkolskyServis.sk) - Cvičenie sa konalo neďaleko Českej Skalice (ČR), pri vodnej nádrži Rozkoš. Podujatie bolo určené pre dobrovoľné zložky záchranárov, stredné a vyššie zdravotnícke školy, vysoké školy, regionálne záchranné služby, vodné záchranné služby, horské služby a iné zložky IZS.
Posádka v zložení Klaudia Kraváková, Zdenka Kovalčíková, Martin Mičo a Marek Ištok nadviazala na úspechy posádok FZ KU z posledných ročníkov a obhájili prvé miesto v študentskej kategórii. V kategórii „profi“ (okrem študentov súťažia aj družstvá profesionálnych záchranárov) z 37 posádok skončili zástupcovia FZ KU na nádhernom 6. mieste. Počas jednotlivých etáp súťažiaci zasahovali pri simulovaných udalostiach s hromadným postihnutím osôb, ošetrovali pacienta po uštipnutí jedovatým hadom, zachraňovali utopeného, riešili otravu oxidom uhoľnatým, spontánny potrat v teréne, ale aj streľbu v taxíku a zasahovali priamo na bojovom poli spolu s vojakmi. Všetky modelové situácie boli inšpirované reálnymi výjazdmi profesionálnych záchranných zložiek.

Mária Lehotská (Katolícka univerzita v Ružomberku, Fakulta zdravotníctva)

Pôsobím na Katedre ošetrovateľstva FZ KU v Ružomberku ako odborný asistent. Píšem o dianí na FZ KU, predovšetkým o úspechoch študentov a zaujímavých odborných podujatiach.

Téma TASR