Na STU v Bratislave ocenili 45 študentov

TASR, 23. novembra 2017 10:08

Ocenenie Študent roka 2017 získali za študijné výsledky, úspechy v oblasti vedy, športu či za mimoškolské aktivity.

Na snímke vpravo rektor STU Robert Redhammer odovzdáva ocenenie Študent roka 2017 členke folklórneho súboru Lúčnica Elene Medlenovej (vľavo) v Bratislave 22. novembra 2017. FOTO TASR - Dano Veselský Foto: TASR


Bratislava 23. novembra (TASR) – Rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Robert Redhammer ocenil v stredu na pôde školy 45 úspešných študentov. Ocenenie Študent roka 2017 získali za študijné výsledky, úspechy v oblasti vedy, športu či za mimoškolské aktivity. Pre TASR to uviedla hovorkyňa STU Andrea Settey Hajdúchová.

"Školu nerobia len profesori, ale aj študenti a my máme veľa dobrých študentov. Pripomíname si v týchto dňoch Deň študentstva a tento rok je to ešte výnimočnejšie, pretože Slovenská technická univerzita si pripomína 80. výročie svojho založenia," uviedol v príhovore Redhammer. Jedným z ocenených je aj študent Fakulty informatiky a informačných technológií, šprintér Ján Volko. "Vytvoril slovenský rekord na 200 metrov, na Halových majstrovstvách Európy 2017 v Belehrade v behu na 60 metrov obsadil druhé miesto. Na Majstrovstvách Európy do 23 rokov v poľskom Bydgoszczi získal v júli striebornú medailu v behu na 100 metrov a zlato v behu na 200 metrov. Bronzový skončil v behu na 200 metrov na Svetovej letnej univerziáde v Tchaj-peji v Taiwane," informovala Settey Hajdúchová.Ocenenie získal aj spoluzakladateľ humánneho projektu Stavbárske srdce Lukáš Poctavek, v rámci ktorého študenti každoročne zbierajú peniaze a pomáhajú detskej kardiochirurgii na bratislavských Kramároch. Tomáš Szabo získal ocenenie za vytvorenie webového portálu E-PRO-online, ktorý slúži obciam a mestám ako podporný nástroj tvorby a správy strategických dokumentov regionálneho rozvoja.

Redhammer ocenil aj študenta Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Matúša Žemličku, ktorý sa vo svojom výskume zaoberá vývojom a optimalizáciou anorganických spojivových materiálov. "Za vytvorenie priestoru pre študentov a záujemcov o IT, kde môžu spoločne riešiť projekty, získal ocenenie študent Fakulty informaticky a informačných technológií Juraj Petrík," uzavrela hovorkyňa STU.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac