Inovatívni mladí podnikatelia a startupisti môžu stážovať v Izraeli

TASR, 16. júla 2018 8:28

Projekt je súčasťou memoranda o porozumení a spolupráci v oblasti inovácií medzi vládou štátu Izrael, krajinami Vyšehradskej skupiny a Medzinárodným vyšehradským fondom.

Bratislava 16. júla (TASR) - V rámci pilotného projektu krajín V4 so štátom Izrael budú môcť mladí slovenskí podnikatelia a startupisti absolvovať krátkodobé stáže v Izraeli. Projekt je súčasťou memoranda o porozumení a spolupráci v oblasti inovácií medzi vládou štátu Izrael, krajinami Vyšehradskej skupiny a Medzinárodným vyšehradským fondom. Informovala o tom Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

"Multilaterálna spolupráca krajín V4 sa podpisom memoranda posunula na kvalitatívne vyššiu úroveň. Pripravované stáže spoja inovátorov a umožnia mladým získať praktické podnety," uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická, ktorá memorandum ešte 18. júna podpísala za slovenskú stranu.

Foto: https://www.siea.sk/uvod-aktuality/c-16603/nova-forma-podpory-pre-mladych-podnikatelov-a-start-uppis


Podporené budú žiadosti o stáže orientované na informačné a komunikačné technológie, zdravotníctvo/biotechnológie, dopravu, špeciálne na automobilový sektor a inteligentnú mobilitu, tiež na finančné technológie, kybernetickú bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Stážisti strávia v Izraeli dva až tri týždne. Vzdelávací modul sa skladá z teoretickej a praktickej zložky. Teoretická časť sa bude realizovať v triedach vo forme prednášok, praktická časť bude orientovaná na priame väzby so skúsenými izraelskými podnikateľmi z oblasti špičkových technológií, ako aj ďalšími mentormi z oblasti riadenia inovatívnych podnikov.

Vzdelávací projekt, ktorý bude financovaný z Medzinárodného vyšehradského fondu, umožní ešte v tomto roku vycestovanie siedmim žiadateľom z každej krajiny. Vyhlásenie výzvy sa plánuje v treťom alebo štvrtom štvrťroku 2018.


Téma TASR