Rektorku UVLF v Košiciach Janu Mojžišovú nominovali na Slovenku roka

Školský servis, 25. marca 2016 10:00

Galavečer, na ktorom budú vyhlásené výsledky ankety Slovenka roka 2016, sa uskutoční 5. júna.

Košice 25. marca (SkolskyServis.sk) - Rektorka Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach prof. MVDr. Jana Mojžišová, PhD.,bola nominovaná na Slovenku roka v kategórii Veda a výskum čitateľskej ankety Slovenka roka. Anketa je organizovaná týždenníkom Slovenka v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenským národným divadlom.
Rektorka UVLF v Košiciach Foto: UVLF KOšice

Ôsmy ročník ankety, nad ktorým prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska,sa začal 15. 2. 2016, keď bolo na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Devín predstavených 28 nominantiek v ôsmich kategóriách – Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.

„Najprv som bola prekvapená, potom som tomu nemohla uveriť, ale dnes to považujem za jednu z najvýznamnejších udalostí vo svojom profesionálnom živote. Vďaka patrí organizátorom tejto ankety, ktorí takýmto spôsobom zviditeľňujú slovenské ženy a ich prínos vo všetkých oblastiach nášho spoločenského života,“reaguje rektorka UVLF v Košiciach na svoju nomináciu.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú diváci a poslucháči RTVS a čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk. Na základe čitateľského a diváckeho hlasovania aj rozhodnutia nominačnej komisie bude vyhlásená Absolútna víťazka - Slovenka roka 2016. Tak, ako v minulých rokoch, i tentoraz bude udelené Mimoriadne ocenenie za celoživotný výnimočný prínos pre Slovensko

Galavečer, na ktorom budú vyhlásené výsledky ankety Slovenka roka 2016, sa uskutoční 5. júna 2016 v historickej budove SND a v priamom prenose ho odvysiela Jednotka RTVS o 20.20 hod.

Školský sevis informovaôa PhDr. Natália Novotná, UVLF

Téma TASR