PU v Prešove a Informačné centrum Europe Direct budú spolupracovať

TASR, 13. augusta 2018 7:26

Priblíženie aktivít Európskej únie (EÚ) mladým ľuďom, výmena skúseností, nové možnosti edukácie a odbornej praxe pre študentov či spoločná príprava podujatí.

Prešov 13. augusta (TASR) – Aj o tom bude spolupráca Prešovskej univerzity (PU) v Prešove s Informačným centrom Europe Direct Prešov. Rektor PU Peter Kónya a Alexander Duleba, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, v uplynulých dňoch podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci. TASR o tom informovala hovorkyňa PU v Prešove Anna Polačková.

. Rektor PU Peter Kónya a Alexander Duleba, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, v uplynulých dňoch podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci. Foto: PU Prešov


Predstavitelia obidvoch inštitúcií sa podľa jej slov dohodli na súčinnosti predovšetkým vo vzdelávacej oblasti v podobe poskytovania odbornej praxe pre študentov, ich vzdelávania, prípravy vedecko-výskumných projektov či odborných podujatí, konferencií, workshopov a diskusií súvisiacich s problematikou EÚ.

"Verím, že spolupráca medzi univerzitou a informačným centrom prinesie nové možnosti edukácie študentov, rozšíri ponuku odbornej praxe, ktorá je pre študentov počas štúdia veľmi dôležitá, a súčasne pomôže k zvýšeniu povedomia mladých ľudí o európskych témach," uviedol pri podpise memoranda rektor Kónya.

"Hlavným poslaním prešovského informačného centra je zvýšiť povedomie obyvateľov a študentov primárne Prešovského kraja o EÚ, jej inštitúciách a o činnostiach, ktoré majú vplyv na ich každodenný život. Spolupráca s Prešovskou univerzitou náš zámer ešte viac pretaví do praxe," poznamenal Duleba, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, ktorá je hostiteľskou organizáciou Informačného centra Europe Direct Prešov. 

Podpis memoranda je podľa manažéra informačného centra Matúša Žaca vyústením ich dlhodobej myšlienky zameranej na prácu s mladými ľuďmi a študentmi, ktorí majú záujem o problematiku EÚ, prípadne o prácu v európskych inštitúciách.

"Práve pre nich by sme radi vytvorili priestor pre praktickú realizáciu," doplnil Žac s tým, že ambíciou informačného centra je aj súčasne aktívne zapájať mladých ľudí a študentov do diskusií a formovania európskych politík.Téma TASR