Prijatie veľvyslanca Kazachstanu na EU v Bratislave

Ekonomická univerzita v Bratislave, 17. marca 2017 13:42

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku so sídlom v Prahe, p. Serzhan Abdykarimov, navštívil dňa 16.marca 2017 na vlastnú žiadosť rektora EU v Bratislave, prof. Ferdinanda Daňa.

Prijatie veľvyslanca Kazachstanu na EU v Bratislave Foto: EUBABratislava 17. marca (SkolskyServis.sk) -

Na stretnutí na pôde EU v Bratislave bola prítomná Oľga Nachtmannová, štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR, Sayan Kulžanov, vedúci kancelárie Veľvyslanectva Kazašskej republiky v Bratislave, prof. Dušan Podhorský, veľvyslanec SR v Kazachstane v rokoch 2005-2011 a Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave.


Veľvyslanec Abdykarimov upriamil pozornosť na skutočnosť, že kazašské hlavné mesto Astana bude v tomto roku počas troch mesiacov hostiť medzinárodnú výstavu EXPO 2017 s nosnou témou Energia budúcnosti. Z uvedeného dôvodu zaviedol Kazachstan od 1.1.2017 pre občanov Slovenskej republiky bezvízový styk na 30 dní. EU v Bratislave má uzatvorené zmluvy o spolupráci s Euro-ázijskou štátnou univerzitou L. N. Gumiljova (ENU) a Akadémiou verejnej správy v Astane (APA). Obe strany vidia potenciál v rozšírení medziuniverzitnej spolupráce.

Ekonomická univerzita v Bratislave (Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave predstavuje v súčasnosti najväčšiu univerzitu v SR, ktorá zabezpečuje na všetkých stupňoch štúdia komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac