Prihláste sa do Letnej školy sieťovania 2017

Školský servis, 14. júna 2017 14:42

V dňoch 3.7. - 7.7.2017 sa v Učebno-výcvikovom zariadení UPJŠ v Košiciach v Danišovciach uskutoční už jubilejný 10. ročník Letnej školy sieťovania Ústavu informatiky PF UPJŠ v Košiciach.

Košice 14. júna (SkolskyServis.sk) - Študenti získajú podrobnejšie praktické a teoretické zručnosti v oblasti počítačových sietí, ktoré sa do nabitého študijného plánu nezmestili.
Foto:Svoje skúsenosti študentom odovzdajú kvalitní lektori, ktorí majú s prevádzkou sietí a sieťových serverov dlhoročné skúsenosti. Okrem správcov univerzitnej siete budú niektoré aktivity vedené priamo členmi Jednotky pre riešenie počítačových incidentov CSIRT.SK.

Účastníci letnej školy sa prakticky zoznámia s nastavením firewallu, vytváraním a správou virtuálnych sietí, administráciou webového servera a mnohými ďalšími oblasťami.

Už tradične je najoblúbenejšou časťou odborného programu ochrana pred útokmi v počítačovej sieti aj s praktickými ukážkami sledovania siete aj útokov.

Aby to nebolo len o odbornom programe, priateľskej atmosfére prispejú aj športové a večerné „mimoškolské“ aktivity, ale aj poldenný výlet do Slovenského raja.

Bližšie informácie: https://lss.ics.upjs.sk/

Mgr. Mária Hrehová, PhD.
Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac