Prezident ymenoval staronového rektora STU Roberta Redhammera

TASR, 11. marca 2015 11:45

Vo funkcii bude do roku 2019. Rektora ešte začiatkom decembra minulého roka zvolil Akademický senát STU.

Bratislava 11. marca (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska dnes vymenoval na druhé funkčné obdobie staronového rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Roberta Redhammera. Vo funkcii bude do roku 2019. Rektora ešte začiatkom decembra minulého roka zvolil Akademický senát STU.
Robert Redhammer (vľavo) preberá menovací dekrét rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na druhé funkčné obdobie od prezidenta SR Andreja Kisku. Foto: Michal Svítok/TASROpätovné zvolenie Redhammera za rektora STU je podľa hlavy štátu svedectvom toho, že táto univerzita je v rukách človeka, ktorý má víziu a smer. "Ak chceme, aby sa z našej krajiny stala skutočne krajina špičkových odborníkov, je to práve o školstve," povedal v príhovore prezident, ktorý tiež vyslovil túžbu, aby sa STU naďalej v rebríčkoch šplhala vyššie.

Podľa Redhammera majú v nasledujúcom období na univerzite tri hlavné priority. "Je to jednak dokončenie budovania infraštruktúry, citlivá generačná výmena, pretože väčšina našich pedagógov vchádza do dôchodkového veku alebo tam už dokonca je, a je to silná orientácia na medzinárodnú spoluprácu, nielen vo vzdelávaní, ale najmä vo výskume," povedal rektor STU.

Robert Redhammer vyštudoval Elektrotechnickú fakultu SVŠT v Bratislave (dnes Fakulta elektrotechniky a informatiky STU). Po jej ukončení pôsobil na fakulte ako výskumný pracovník a učiteľ. V rokoch 1997 – 2003 pôsobil ako prodekan fakulty pre vedu a výskum a od roku 2000 aj pre oblasť informatiky. V rokoch 2003 - 2011 bol prorektorom a potom rektorom STU. V období rokov 1991 až 1992 pôsobil na univerzite v Yorku v Anglicku.

Ako prorektor STU vybudoval prvý Univerzitný technologický inkubátor na STU, ktorý pomohol v rozbehu doteraz viac ako 40 novým podnikom.Téma TASR