Prezident A. Kiska vymenoval 12 nových vysokoškolských profesorov

TASR, 11. decembra 2018 9:03

Na Slovensku v pondelok pribudlo 12 nových profesorov.


Na snímke vľavo novovymenovaní profesori vysokých škôl počas ich menovania prezidentom SR Andrejom Kiskom (vpravo) 10. decembra 2018 v Prezidentskom paláci v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 10. decembra (TASR) - Menovacie dekréty im v Prezidentskom paláci odovzdal prezident SR Andrej Kiska. V príhovore zároveň pripomenul, že titul nie je len ocenením doterajšej práce pedagógov, ale aj záväzkom. Prezident je podľa svojich slov presvedčený, že v zvyšovaní kvality vzdelávania, vedy a výskumu na Slovensku majú profesori zásadnú a nenahraditeľnú úlohu.

"Najmä na vás záleží, či bude kvalita stúpať alebo sa budeme, až na niekoľko osamotených a cenných výnimiek, potácať v priemernosti," povedal Kiska profesorom. Pripomenul tiež zmeny v akreditácii vysokoškolského štúdia. "Od vás očakávam, že váš hlas bude tieto zmeny viesť. Že budete pomenovávať problémy, pomáhať hľadať riešenia a pri ich presadzovaní spolupracovať s tými, ktorí sú za to politicky zodpovední," uviedol. Nových profesorov získali napríklad odbory katolícka teológia, fyzikálna chémia, hudobné umenie alebo ošetrovateľstvo.
PROFESOR/PROFESORKA ODBOR
Gloria Braunsteiner - katolícka teológia
Juraj Bujdák - fyzikálna chémia
Branislav Hadzima - strojárske technológie a materiály
Ján Kmec - antropológia
Ľubomír Kováč - všeobecná ekológia a ekológia jedinca a populácie
Daniela Mokrá - normálna a patologická fyziológia
Juraj Mokrý - farmakológia
Gabriel Paľa - hudobné umenie
Štefan Sedlický - hudobné umenie
Gabriel Semanišin - informatika
Zuzana Slezáková - ošetrovateľstvo
Pavol Tománek - sociálna práca


Téma TASR