Prešovská univerzita predstaví počas DOD možnosti štúdia

TASR, 13. februára 2018 8:55, aktualizované 13. februára 12:40

Celodenný program bude prebiehať v univerzitnej knižnici, kde sa o 8.45 h rozozvučia akordeóny, na ktorých zahrajú Juraj Feltovič a Ján Onder Fínsku polku.

Foto: PU Prešov


Prešov 13. februára (TASR) – Daj si rande so svojou univerzitou na Valentína je heslom tohtoročného Dňa otvorených dverí na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove. Šiesty ročník sa uskutoční na začiatku letného semestra, v stredu 14. februára od 8. do 13. h v budove Vysokoškolského areálu PU. V predchádzajúcich ročníkoch sa prišlo zoznámiť s ponukou štúdia na PU v priemere 2000 stredoškolákov, ktorí mohli spoznať vysokoškolské priestory, učebne, laboratóriá, pedagógov a získať informácie o štúdiu na jednom mieste.

PU ponúka záujemcom o štúdium osem fakúlt, 11 celouniverzitných pracovísk a 170 študijných programov. Hovorkyňa PU Anna Polačková informovala, že PU pripravila pre návštevníkov bohatý kultúrny program, predstavenie fakúlt, celouniveritných pracovísk či študijných programov. Priestor na prezentáciu budú mať i študentské organizácie a univerzitné súbory.

Celodenný program bude prebiehať v univerzitnej knižnici, kde sa o 8.45 h rozozvučia akordeóny, na ktorých zahrajú Juraj Feltovič a Ján Onder Fínsku polku. Nasleduje voľná diskusia s rektorom univerzity Petrom Kónyom. Na slovíčko, pán rektor. Po nej vystúpi hudobný hosť, úspešný absolvent PU Tomáš Buranovský. Program v knižnici zakončí akordeonistka Kristína Daňková. Paralelne s ním bude prebiehať kultúrny program aj vo foyeri univerzity, kde sa predstaví Vysokoškolský folklórny súbor Torysa a Miešaný spevácky zbor Nostro canto.

V rámci univerzitného mestečka sa detailne predstavia aj jednotlivé fakulty, ktoré si pre svojich budúcich možných študentov pripravili vlastné prezentácie.

"Záujemcovia budú môcť navštíviť playroom na Fakulte humanitných a prírodných vied, vyskúšať si pipetovanie, spoznávať kostrový materiál človeka, pozrieť si názornú izoláciu DNA, ale tiež objavovať svet pod mikroskopom. Fakulta športu bude hľadať najväčšieho siláka prostredníctvom merania sily stisku ruky na základe testu ručnej dynamometrie. Uchádzači o štúdium na Fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi využívanými na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, vyskúšať si meranie panvy alebo nosenie tehotenskej vesty. Gréckokatolícka teologická fakulta má zase pripravenú ikonopiseckú dielňu," uviedla Polačková.

Možnosť vyskúšať si rôzne zábavno-edukačné hry a aktivity si budú môcť študenti na Pedagogickej fakulte, rôzne manažérske hry spojené s kvízom na Fakulte manažmentu. Filozofická fakulta ponúka neformálne diskusie na aktuálne témy a rôzne modelové prednášky.

Na PU študuje takmer 8700 študentov. Najviac - 1940 je ich je na Fakulte manažmentu, nasledujú Filozofická fakulta s 1850 a Pedagogická fakulta s 1537 študentmi.


Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR