Poprad chce s KU intenzívnejšie rozvíjať cestovný ruch

TASR, 17. marca 2017 6:05

Obe strany deklarovali záujem rozvíjať cestovný ruch v rámci mesta Poprad a spišsko-tatranského región.

Poprad 17. marca (TASR) - Mesto Poprad podpísalo s Katolíckou univerzitou v Ružomberku memorandum o spolupráci v oblasti vzdelávania, vedy, výskumu a praxe. Obe strany deklarovali záujem rozvíjať cestovný ruch v rámci mesta Poprad a spišsko-tatranského regiónu, ako aj zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb v tejto oblasti. TASR o tom dnes informoval komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda.

"Žijeme v centre cestovného ruchu. Vieme, že kvalita poskytovaných služieb vždy začína i končí v prvom rade na samotných ľuďoch a preto chceme touto spoluprácou zabezpečiť čo najlepšie podmienky na ich vzdelávanie a prípravu priamo v našom meste," uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Zvyšovanie kvality poskytovaných služieb v cestovnom ruchu nie je možné bez spolupráce verejného a súkromného sektora. Katedra manažmentu Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity pôsobí v Poprade od roku 2003. Poskytuje vysokoškolské štúdium na bakalárskom aj magisterskom stupni v dennej aj externej forme. V oboch študijných programoch sú bloky predmetov so zameraním na cestovný ruch.

Zmluvné strany sa zaviazali spolupracovať predovšetkým v oblasti výchovy a vzdelávania študentov pre potreby kľúčových zamestnávateľov v oblasti cestovného ruchu a kooperácii pri tvorbe komunikačnej stratégie a koncepcie rozvoja cestovného ruchu v meste Poprad a spišsko-tatranskom regióne.

Medzi prvé výsledky vzájomnej spolupráce podľa Galajdu patrí participácia členov katedry manažmentu na riešení projektov mesta Poprad so zameraním na cestovný ruch a organizovanie medzinárodnej vedeckej konferencie Popradské ekonomické a manažérske fórum 2017, ktorá sa uskutoční v októbri tohto roku. Súčasťou memoranda je aj koordinácia štruktúry a obsahu študijných programov s požiadavkami praxe. "Pre splnenie tohto cieľa sme iniciovali aj podpis memoranda o spolupráci s najvýznamnejším subjektom cestovného ruchu na Slovensku, Tatry mountain resorts, a.s. Som presvedčená, že memorandá napomôžu nielen zvýšeniu kvality vysokoškolského vzdelávania v Poprade, ale aj efektívnejšiemu využitiu potenciálu mesta Poprad a spišsko-tatranského regiónu," uzavrela vedúca popradskej katedry manažmentu Alena Daňková.Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac