Nový výtvarný objekt pred UKF bude slúžiť nielen na relax

TASR, 13. júna 2018 11:34

Pred Univerzitou Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre vyrastá nový výtvarný objekt, ktorý skrášli priestory pri hlavnej budove.

Výtvarný objekt Inkubátor Foto: ukf


Nitra 13. júna (TASR) – Autorkou návrhu je študentka univerzity Zsófia Karácsony, ktorá zaň v roku 2017 získala Cenu rektora UKF.

Jej projekt zvíťazil v študentskej súťaži, do ktorej sa vlani zapojilo päť študentov univerzity. Odborná porota napokon vybrala prácu Zsófie Karácsony, ktorá v tom čase bola študentkou druhého ročníka bakalárskeho štúdia v programe učiteľstvo výtvarného umenia a anglického jazyka a literatúry.

Realizáciou výtvarného návrhu s názvom Inkubátor sa ujala skupina nadšencov pre architektúru zo spoločnosti KYSKA.architecs, s.r.o., pod vedením Martina Kýšku. "Výtvarný objekt v tvare škrupiny vajíčka, z ktorého sa práve vyliahol nový život, symbolizuje UKF v Nitre ako miesto, kde sa študenti pripravujú na svoju budúcnosť," uviedla Ivona Fraňová z UKF.

Ako vysvetlila, realizáciou objektu vznikol nový multifunkčný priestor. Ponúkne atraktívnu oddychovú zónu a tvorí prepojenie s plochou, ktorej dominuje socha Konštantína Filozofa. "Objekt sa bude zároveň využívať ako veľkoplošný priestor na informovanie verejnosti o programoch a podujatiach pripravovaných na UKF v Nitre alebo ako minijavisko či miesto pre fotografovanie úspešných absolventov našej univerzity. Slávnostné odovzdanie výtvarného objektu Inkubátor bude v piatok 22. júna o 10. hodine," dodala Fraňová.
Téma TASR