Nitrianske univerzitné dni ponúknu kultúrne i športové podujatia

TASR, 23. apríla 2018 6:54

Prelom apríla a mája bude v Nitre už tradične patriť vysokoškolákom a sérii kultúrnych a športových podujatí.

Nitrianske univerzitné dni Foto: TASR/Henrich Mišovič


Nitra 23. apríla (TASR) – Prelom apríla a mája bude v Nitre už tradične patriť vysokoškolákom a sérii kultúrnych a športových podujatí. V poradí 16. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) sa začne 23. apríla. Na pôde Univerzity Konštantína Filozofa (UKF), Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) i v uliciach mesta potrvá až do 5. mája.

Tradičnou súčasťou podujatia bude opäť Karneval v Riu po slovensky spojený s alegorickým sprievodom študentov mestom. Ako avizovali organizátori, aj tento rok bude počas NUD prebiehať súťaž Superstar nitrianskych univerzít, naplánovaná je aj študentská kvapka krvi či Gulášovica. V rámci kultúrnych podujatí sú naplánované Dedinské hry i študentské predstavenie muzikálu Jesus Christ Superstar.

Súčasťou športových akcií budú už tradičné medziuniverzitné preteky vo vodnom slalome, Arriva Bike Day či nočný výstup na Zobor. V rámci NUD sa bude aj tento rok konať viacero odborných seminárov, prednášok a wokshopov. „Našou snahou je nadviazať na predchádzajúce úspešné ročníky s cieľom prehĺbiť vzájomnú komunikáciu a spoluprácu univerzít, mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Ďalším, nemenej dôležitým cieľom je reprezentácia nitrianskych univerzít navonok, vo vzťahu k regiónu,“ informovali organizátori.


Téma TASR