Vietnamské vysoké školy budú spolupracovať s UKF Nitra

TASR, 22. februára 2018 10:58

Vietnamská strana už podpísala aj memorandum o porozumení.

Nitra 22. februára (TASR) – Vzdelávacie inštitúcie vo Vietname majú záujem o spoluprácu s Univerzitou Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Vietnamská strana už podpísala aj memorandum o porozumení. "Konkrétne medzi Filozofickou fakultou UKF a Inštitútom filozofie Vietnamskej akadémie spoločenských vied," informovalo vedenie nitrianskej univerzity.
Foto: TASR

Rokovania o spolupráci prebehli aj so zástupcami Akadémie žurnalizmu a komunikácie a Filozofickou fakultou Univerzity spoločenských a humanitných vied vo Vietname. Hlavné oblasti spolupráce by sa mali týkať spoločného organizovania konferencií i výskumných pobytov.

Vietnamské vysoké školy majú záujem aj o spoluprácu na vedeckom výskume, realizácii spoločných projektov i získavaní vládnych grantov. "Vietnamská strana v tejto súvislosti potvrdila záujem zo strany Ministerstva školstva Vietnamu o výskumné projekty orientované na analýzu transformácie spoločnosti z totalitnej na liberálno-demokratickú v prostredí strednej a východnej Európy. Vietnamská strana má v tejto súvislosti záujem o porovnanie týchto skúseností s jej súčasnými pokusmi o postupnú transformáciu," informovala UKF.

V súčasnosti sa na nitrianskej univerzite pripravuje predbežný návrh harmonogramu spolupráce s vietnamskou stranou. Vedenie UKF predpokladá, že kontakty s vietnamskými vzdelávacími inštitúciami by mohli byť mostom k spolupráci aj s inými krajinami juhovýchodnej Ázie, predovšetkým Čínou a Taiwanom.Téma TASR