Nitra: Na UKF spustili do prevádzky nové výskumné laboratóriá

TASR, 12. júna 2018 14:16

Prostredníctvom novostavby sa rozšíria existujúce laboratórne kapacity.

Nitra 12. júna (TASR) – Fakulta prírodných vied na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre má od utorka k dispozícii nové výskumné laboratóriá. Prostredníctvom novostavby sa rozšíria existujúce laboratórne kapacity, ktoré umožnia univerzite zvýšiť nielen kvalitu vzdelávania, ale aj výskumu, predovšetkým v oblasti agrobiológie živočíchov a biomedicíny.

V utorok 12. júna 2018 v areáli Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre slávnostne otvorili Výskumné laboratóriá Fakulty prírodných vied UKF v Nitre Foto: TASR/Henrich MišovičNová budova laboratórií bola postavená už koncom minulého roka, UKF však pred jej uvedením do prevádzky musela vybudovať novú trafostanicu, postaviť spevnené plochy a dokončiť ďalšie menšie stavebné práce.

"Predpokladaná výška investície do základného objektu je 1,32 milióna eur, investície do ostatných objektov a vybavenia sú na úrovni 400.000 eur," uviedol rektor univerzity Ľubomír Zelenický.

Súčasťou projektu je podľa jeho slov aj výsadba zelene. "Samotnej výstavbe predchádzal výrub drevín realizovaný ešte v roku 2015. Univerzita sa zaviazala zabezpečiť na náhradných pozemkoch vysadenie nových stromov a krov, aby bola okrasná zeleň v univerzitnom objekte zachovaná," doplnil Zelenický.

Téma TASR