Návrat k Play-off EUHL 2018/19

Školský servis, 9. mája 2019 10:40

Najvyššia divácka návšteva v play-off časti EUHL bola na rozhodujúcom piatom finálovom zápase v Trenčíne.

Foto: EUHL


Bratislava 9. mája (SkolskyServis.sk) -

Banská Bystrica dokázala obhájiť majstrovský titul

Vo finále narazili na seba dva slovenské tímy Trenčín a Banská Bystrica. Tímy, ktoré ovládli základnú časť súťaže, keď nazbierali zhodný počet bodov ponúkli fanúšikom vo finále dramatické divadlo. Vysoká kvalita a vyrovnanosť týchto mužstiev vyústila až rozhodujúcim piatym zápasom. Dokonca až tri finálové stretnutia muselo rozhodnúť predĺženie, no a po tom poslednom boli napokon šťastnejší hokejisti spod Urpína. Bystričania v súboji o všetko ešte šesť minút pred koncom riadnej hracej doby inkasovali gól na 3:2. Ani to ich však nezlomilo a v čase 57:06 poslal duel do predĺženia Denis Brnčál. V ňom sa stal napokon zlatým strelcom a hrdinom Jakub Tatár. Po jeho presnom zásahu mohli vypuknúť na trenčianskom Zimnom štadióne P. Demitru majstrovské oslavy a radosť z obhajoby titulu. Pre UMB Hockey Team Banská Bystrica to bolo už štvrté finále v EUHL. Prvé dva pokusy sa skončili neúspešne, no v predošlom a rovnako aj tomto ročníku sa stali najlepším tímom Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

Vydarená sezóna aj pre Gladiátorov

Gladiators Trenčín prvý raz v histórii klubu postúpili až do finále EUHL. Aj keď Gladiátorov od zisku majstrovského titulu delil iba krôčik, sezónu možno považovať za mimoriadne úspešnú. Všetkému predchádzala skvelá základná časť, v ktorej mužstvo nazbieralo v 16 zápasoch až 39 bodov a do play-off postúpilo vďaka lepšiemu skóre z prvého miesta. Gladiators Trenčín ako víťaz základnej časti EUHL a teda najlepšie umiestnený slovenský tím v tejto európskej súťaži získal pohár, ktorý udeľuje Študentská rada vysokých škôl (SRVŠ). Gladiators Trenčín sa teda môžu pýšiť nálepkou Univerzitného majstra Slovenska 2018/19. Vo štvrťfinále prešli Trenčania hladko cez University Shields Olomouc a v semifinále narazili na Inžinierov z Prahy. Prvé stretnutie na ľade súpera vysoko prehrali, ale sériu sa im podarilo zvrátiť a dve víťazstvá pred vlastnými fanúšikmi znamenali oslavy z postupu do finále. V ňom ich od zisku Sekeráš Trophy delil naozaj už iba krôčik, no aj keď vytúžený titul neprišiel, tak si hokejsti z Trenčína za svoje výkony zaslúžia poklonu.

Finále 6. ročníka EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) Gladiators Trenčín a minuloročný majster UMB Hockey Team. Foto: Janka Danková


Tretie miesto pre HC Masarykova Univerzita

Tretie miesto v práve ukončenej sezóne EUHL získal tím HC Masarykova Univerzita. Tento brnenský tím, obhájil v Play-off časti ligy svoje postavenie po základnej časti. V štvrťfinále Play-off vyradili tým Academics Pilsen a v semifinále narazili na neskoršieho víťaza ligy z Banskej Bystrice. HC Masarykova Univerzita sa stala najúspešnejším českým účastníkom sezóny EUHL 2018/19.

Vo štvrťfinále derby pražských tímov

Zaujímavá štvrťfinálová séria pútala pozornosť v Prahe. UK Praha a Engineers Prague skončili po základnej časti na štvrtom, respektíve piatom mieste. Narazili tak na seba v play-off a bola to naozaj strhujúca bitka. Prvé stretnutie dopadlo lepšie pre Inžinierov, druhé pre UK Praha. Na rad prišiel rozhodujúci tretí duel a v ňom videli diváci až jedenásť gólov! Ak by niekto tipoval vyrovnané stretnutie až do záverečnej sirény, tak by sa veľmi mýlil. Inžinieri zdolali svojho súpera pomerom 9:2 a postúpili do semifinále, v ktorom neskôr podľahli po dramatickom boji Trenčínu. Treba však pochváliť Engineers Prague, ako veľmi príjemné prekvapenie štvrťfinálových bojov.

Kanadské bodovanie ovládli Trenčania

V zbieraní kanadských bodov vynikala trojica hráčov Gladiators Trenčín. Najproduktívnejším mužom play-off sa stal Matúš Trenčan. Po tom, čo ovládol individuálne štatistiky aj v základnej časti, tak v 10 zápasoch play-off nazbieral až 21 kanadských bodov, keď strelil 9 gólov a pridal 12 asistencií. To mu zaručilo, že sa stal aj najlepším strelcom a rovnako aj nahrávačom play-off EUHL. Druhým najproduktívnejším bol Peter Kopecký, ktorý zaznamenal 7 gólov a 10 asistencií. Najproduktívnejšiu trojicu uzatvára obranca Miroslav Habšuda so 4 gólmi a 12 asistenciami.

Najvyššia divácka návšteva v play-off časti EUHL bola na rozhodujúcom piatom finálovom zápase v Trenčíne. Tento zápas sledovala takmer tisícka divákov, ktorí mali možnosť sledovať hokej na atraktívnej úrovni. Vzhľadom na úspešnú spoluprácu medzi EUHA a SZĽH, všetky finálové zápasy rozhodovali rozhodcovia zo Slovenskej extraligy, ktorý majú medzinárodné skúsenosti. Úroveň zápasov podľa vyjadrení samotných rozhodcov bola veľmi vysoká, nechýbalo im nasadenie, tempo, tvrdosť, fair-play a samozrejme korenie hokeja – góly.

Podrobnejšie informácie o lige nájdete na webe www.euhl.eu

Téma TASR